Tartu ülikool kutsub akadeemilist e-testi harjutama

Alates tänasest on kõigil huvilistel võimalik lahendada 2016. aasta akadeemilist testi elektroonselt, et tutvuda testi ülesehituse ja ülesannetega ning tagada seeläbi parem ettevalmistus 2017. aasta akadeemiliseks testiks.

Tartu ülikoolis on akadeemilist testi sisseastumiseksamina kasutatud ligi 20 aastat, sh viimased 10 aastat on testi sooritanute paremik ülikooli vastu võetud eritingimusel, st kandidaadilt pole nõutud riigieksamite tulemusi ja/või erialase sisseastumiseksami sooritamist. Selleks, et anda suuremale hulgale võimekatele noortele juba varakult kindlustunne, et nad on ülikooli õppima oodatud, viib Tartu ülikool koostöös Sihtasutusega Innove 2017. aastal akadeemilist testi läbi e-testina juba märtsis ehk enne eksamiperioodi algust. Sihtasutus Innove pakub testi  läbiviimiseks keskkonda ja testide korraldust Eesti erinevates linnades. Ülikooli võetakse vastu kõik, kelle akadeemilise testi tulemus on vähemalt 65 punkti 100-st.

Selleks, et kõigil huvilistel oleks võimalik testi ülesehituse ja ülesannetega eelnevalt tutvuda, on alates tänasest võimalik  lahendada 2016. aasta akadeemilist testi elektroonselt. Testi lahendamiseks on vajalik logida ID-kaardi või Mobiili-ID-ga eksamite infosüsteemi. Arvestama peab, et eelmise aasta testi lahendamiseks on aega 3 tundi ning testi saab lahendada ainult ühe korra.

„Akadeemilise testi eesmärgiks on hinnata inimese suutlikkust õppida ülikoolis. See, milliseks kujuneb testi lõplik tulemus, sõltub eelkõige inimese vaimsest võimest lahendada intellektuaalseid keerukaid probleeme. Õpilased, kes kasutavad võimalust 2016. aasta testi harjutada, tunnevad ennast 22. märtsil akadeemilist testi sooritades kindlamalt, sest nad teavad, millist tüüpi ja kui keerukaid ülesandeid tuleb neil lahendama asuda,” rääkis akadeemilise testi koordinaator ja vastutav läbiviija Olev Must.

Eritingimusel ülikooli õppima asumiseks tuleb akadeemiline test sooritada 22. märtsil 2017. Test viiakse läbi erinevates linnades sh Tallinnas, Tartus ja Narvas. Testil osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida ning seda saab teha 1.-12. märtsini lehel www.ut.ee/akadeemiline-test. Testi tulemused avalikustatakse hiljemalt 31. märtsil.

Vaata akadeemilise testi kohta täpsemalt siit: www.ut.ee/akadeemiline-test

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp