Tartu ülikool kutsub ProgeTiigri tehnoloogiamessile robotitega maalima

24. jaanuaril toimub Tallinna lauluväljakul üle-eestilise ProgeTiigri tehnoloogiakonkursi „Tuleviku õpperuum 2050!“ finaal. Vaatamiseks on väljas parimad konkursitööd, osaleda saab tehnoloogia töötubades, näha teadusetendusi ning uudistada tehnoloogia ja hariduse messil. Tartu ülikooli põnevad inimesed leiad nii töötubadest kui ka messilt!

Messil saab tutvuda tehnoloogia ja hariduse uuemate suundadega, mis koondab erinevaid IT ja tehnoloogia firmasid, haridusasutusi, kirjastusi jpt. Töötubades saab muuhulgas ehitada roboteid ja luua mobiilseid äppe. Huvilistele selgitatakse internetiturvalisuse telgitaguseid ning õpetatakse looma noortefirmat.

Tartu ülikooli boksi töötoas saab koos hullu teadlasega maalida robotiga abstraktseid pilte ehk proovida vibramootoriga töötava roboti abil kunsti tegemist. Tule proovi järgi ja vaata, kuidas ühendada tehnikat/roboteid ja kunsti.

Tartu ülikooli IT-tudengid toovad messile Google Glass prillid ja virtuaalse reaalsuse prillid Oculus Rift. Mängida saab programmeerimise lauamängu ning proovida ajupuzzle kokkupanemist.

Tartu ülikooli füüsikud leiad Eesti füüsika boksist ning psühholoogiatudengid oma katsetega Psühhobussi boksist.

Tartu ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna eelmise aasta ühe parima õppejõu Tauno Paltsiga saad kohtuda kell 12-13 mobiilse äpi ehitamise töötoas „Mobiilse äpi tegemine on imelihtne“.

Laval pakub külastajatele põnevust teadusetenduste lai valik, üles astuvad AHHAA teadusteater, Kolm Põrsakest, Energia avastuskeskus ning Tartu ülikooli muuseumi hull teadlane. Loomulikult ei puudu ürituselt ka ägedad esinejad - Kristel Aaslaid bändiga Avoid Dave, noortebänd POSÕ jpt! ProgeTiigri finaalürituse päevajuht on populaarne räppar Genka.

Konkursi finaalüritusele on oodatud kõik osalenud meeskonnad aga ka teised tehnoloogiahuvilised lapsed ja noored ning nende pered. Sissepääs on tasuta!

Finaalürituse päevakava ja lisainfo leiab ProgeTiigri Facebookist.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja