Tartu ülikool kutsub taas huvilisi tasuta e-kursusele programmeerimist õppima

TÜ arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“ sai käesoleval kevadel enam kui 400 lõpetaja poolt väga positiivse tagasiside. E-kursus tutvustab algtasemel programmeerimist ka sel sügisel, 5. oktoobrist 1. novembrini. Registreerimine tasuta e-kursusele toimub 1. oktoobrini.

Tartu ülikooli informaatika lektori Eno Tõnissoni sõnul on kursuse eesmärk tutvustada programmeerimist ja sellega seonduvat inimestele, kel programmeerimisega varasemat kokkupuudet pole olnud: „Eelkõige ootame kursusele täiskasvanuid. Meie kogemus näitab, et maalähedase programmeerimisega saavad hakkama väga erineva taustaga inimesed,” selgitas Tõnisson.

E-kursuse läbinu ei ole kursuse lõpuks valmis programmeerija, kuid on saanud esmase ülevaate sellest huvitavast ja tänapäeval aktuaalsest valdkonnast. Eelnevaid teadmisi vaja ei ole, küll aga tuleb olla valmis õppimisele panustama 5-6 tundi igal nädalal. Edukad lõpetajad saavad ka 1-ainepunktise tunnistuse.

Tartu ülikooli õppeprorektor Mart Noorma näeb ülikoolide tähtsaima ülesandena toetada Eesti arengut. „Selle missiooni täitmisele tuleb loovalt läheneda. See kursus on üks suurepärane näide, kus ülikooli õppejõud on võtnud südameasjaks aidata kõigil Eesti õpihimulistel inimestel, vanusest sõltumata, arendada endas 21. sajandi ühte olulisemat pädevust, arusaamist IT maailma toimimisest. Olen kindel, et paljud eestimaalased saavad siit tuge oma unistuste täitmiseks,“ nentis Noorma.

Täiendav info ning registreerimine: progmaa.cs.ut.ee.

Lisainfo: Eno Tõnisson, TÜ informaatika lektor, tel: 737 5431, e-post: eno.tonisson@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja