Tartu Ülikool loob oma sümfooniaorkestri

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40582","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]
Orkestrit hakkab dirigeerima Lauri Sirp, kes on pikka aega dirigeerinud Vanemuise lavastusi ning juhatanud mitmeid sümfooniakontserte.

"Ülikooli sümfooniaorkestri kokkukutsumise taga on soov pakkuda tegutsemisvõimalusi neile ülikoolipere liikmetele, kes oskavad mõnd muusikainstrumenti käsitseda ning tunnevad rõõmu ühisest musitseerimisest," põhjendas orkestri loomist rektor Alar Karis.

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri täiskoosseisu proovid hakkavad toimuma esmaspäeva õhtuti kell 19-21 Vanemuise teatris. Sõltuvalt repertuaari raskusastmest ning pillimängijate tasemest toimuvad lisaproovid, mida viivad läbi abidirigent või pillirühmavanemad.

Tulevikus on plaanis arendada koostööd teiste ülikoolide juures tegutsevate sümfooniaorkestritega, et luua muusikutele võimalusi individuaalseks ja loominguliseks enesetäiendamiseks.

Esimene täispikk kontsert on plaanis anda 2010. aasta kevadel.

*Kandideerimine*
Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestrisse on oodatud kandideerima kõik Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooliga seotud tudengid, õppejõud ja töötajad.
Kandideerimiseks täida ankeet lingil http://web.zone.ee/symf

Septembris toimuvad kõikide pillirühmade ettemängimised. Täpsem informatsioon ja edasised juhised saadetakse kandideerinutele e-posti teel.

Lisainfo:
Kulno Kungla