Tartu Ülikool oli üliõpilaste riiklikul teadustööde konkursil taas edukaim

Tänavusel riiklikul üliõpilaste teadustööde konkursil pärjatud teadustöödest olid enam kui pooled Tartu Ülikooli üliõpilastelt. Ka kaks peapreemiat tuli Tartu Ülikooli. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39086","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

55 000 kroonised peapreemiad pälvisid TÜ üliõpilased Egle Tafenau oma töö "Regionaalpoliitika heaoluefektid konstrueeritud kapitali mudelis" eest ja Jüri Reimand konkursitöö "Geenigruppide, võrgustike ja regulatoorsete süsteemide funktsionaalne analüüs" eest. Tunnustuse pälvisid nende juhendajad, TÜ ökonomeetria professor Tiiu Paas ja bioinformaatika professor Jaak Vilo.

Konkursile laekus sel aastal rekordarv teadustöid - 35 kõrgkoolist kokku 435 tööd, neist 149 bakalaureuse-, 200 magistri- ja 86 doktoriõppe kategoorias. Võrreldes varasemate aastatega on oluliselt kasvanud magistritööde ja veidi ka doktoritööde osakaal. Võrreldes 2001. aastaga, mil konkurssi esimest korda korraldati, on osalevate teadustööde arv kasvanud üle seitsme korra.

Traditsiooniliselt moodustasid suure osa kõigist konkursil osalenutest Tartu Ülikooli üliõpilased. Käesoleval aastal on see suhtarv taas mõnevõrra tõusnud ning moodustab 57% kõigist laekunud töödest (2009–54,5%). Teiste ülikoolide esindatus on jäänud enam vähem eelmiste aastate tasemele.

Konkursi auhinnafond oli 950 000 krooni, preemiate suurus oli kuni 25 000 krooni. Teist aastat anti välja kaks 55 000 krooni suurust valdkondade- ja tasemeteülest peapreemiat.

Kokku jagati välja 57 preemiat ja 36 tänukirja. Tunnustuse pälvisid ka auhinnatud teadustööde juhendajad.

Täielikku nimekirja võitjatest vaata siit: http://www.hm.ee/index.php?0512183

Lisainfo:
Margus Harak, Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna peaekspert, tel 735 0214
Terje Tuisk, SA Archimedes teaduse populariseerimise üksuse juhataja, tel 730 0333, mob 511 0356

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja