Tartu Ülikool ootab taas neid, kel õpingud pooleli jäänud

Alates 13. detsembrist 2010 kuni 10. jaanuarini 2011 saab taas esitada avaldusi TULE programmi õppekohtadele. Kandideerida saab nendele rakenduskõrgharidusõppe, bakalaureuse- ja magistriõppe õppekavadele, millel on riiklik koolitustellimus. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39093","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Kandideerimiseks tuleb koos avaldusega esitada varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) taotlus ja täita motivatsiooniküsimustik. VÕTA taotluse täitmisel saab nõu küsida oma õppekava VÕTA nõustajalt, muuhulgas ka selle kohta, milline õppekava võtta taotluse täitmisel aluseks. Dokumente võetakse vastu õppekava haldava teaduskonna dekanaadis või kolledžis.

Teaduskonna vastuvõtukomisjon teeb kandideerijatest paremusjärjestuse, mille esimeses etapis järjestatakse kandidaadid keskmise hinde ja jätkamise motivatsiooni alusel. Teises etapis hinnatakse kandideerijate varasemaid õpinguid. TULE õppekohale vastuvõtul eelistatakse neid, kes on õppekava suuremas mahus täitnud. Vastuvõetute nimistu selgub hiljemalt 4. veebruaril 2011.

Õpinguid võib jätkata ka teisel õppekaval ning teises kõrgkoolis, kui enne katkestamist. Õppima saab asuda ka avatud ülikooli õppes, mis võimaldab käia õppetööl nädalalõppudel paar korda kuus korraga kaks kuni neli päeva. Avatud ülikooli õpet pakutakse suuremal osal Tartu Ülikooli õppekavadest.

"TULE – tule uuesti, lõpeta edukalt!" on Haridus- ja Teadusministeeriumi programm, mis võimaldab kõrghariduse katkestanutel tasuta õpingud lõpetada. Programmi raames oodatakse kõrgharidust jätkama neid, kes on õpingud katkestanud õppeaastatel 2003/2004 kuni 2008/2009 ning kellel on läbitud vähemalt pool õppekavast, millele kandideeritakse. Programmi toetab Euroopa Sotsiaalfond ning selles osaleb 13 Eesti kõrgkooli.

Lähemalt TULE programmiga õppimisest Tartu Ülikoolis /tule

Lisainfo: Ülle Hendrikson, TÜ õppekorralduse peaspetsialist, tel 737 5623, ulle.hendrikson@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja