Tartu Ülikool sai omanimelise korvpallimeeskonna

Ülikooli ja tema korvpallimeeskonna senise nimisponsori AS Saku Õlletehase ühise huvi ja kokkuleppe tulemusena hakkab TÜ Rock algavast hooajast kandma nime Tartu Ülikool, välismaal mängides University of Tartu.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38222","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Otsuse taga on ühelt poolt ülikooli soov korvpalli edendamisel rohkem silma paista ning siduda tippmeeskonda senisest palju enam Tartu Ülikooliga. See looks lisaväärtust ka ülikooli turundustegevuses Baltimaades ning teistes lähiriikides, kus meeskond mängib. Kuigi ülikooli kantsleri ning TÜ Akadeemilise Spordiklubi juhatuse esimehe Andres Liinati sõnul on meeskonna nime muutmine õhus olnud juba mõnda aega, oli lõplikuks ajendiks käesoleva aasta kevadel läbiviidud TÜ Rock’i brändiuuring. Uuring tõi selgelt esile, et Tartu Ülikooli seostab TÜ Rock’i korvpallimeeskonnaga vähem kui kolmandik küsitletutest.

Ka meeskonna senise nimisponsori Saku Õlletehase Rocki nimelise õllega oli seos oodatust väiksem, mistõttu senine meeskonna nimi ei rahuldanud kummagi osapoole eesmärke. Uuest hooajast on AS Saku Õlletehas toetamas suursponsorina laiemalt kogu ülikooli korvpalli ning seda Saku kui õlletehase katusbrändi nime all. Tippmeeskonna toetuse rahaline maht jääb samaks.

Saku Õlletehase turundusdirektori Kadri Ärmi sõnul hakkas nimekombinatsioon Tartu Rock elama nn oma elu, mis korvpallipublikule ja spordiavalikkusele ei seostunud enam ei ülikooli ega Rock nimelise õllebrändiga, mistõttu meeskonna nime muutmine oli kõige mõistlikumaks lahenduseks mõlema osapoole edasisi arengusoove silmas pidades.

Uus meeskonna nimi ja Saku Õlletehase laiem toetus ülikooli korvpallile tervikuna võimaldab Andres Liinati sõnul paremini ka teisi toetajaid leida, sest seni polnud Rocki nime väga jõuline domineerimine paljudele võimalikele partneritele ahvatlev.

Vaatamata suurele muudatusele, jäävad meeskonna ambitsioonid samaks. Ülikooli tippmeeskond soovib edaspidigi olla üheks Eesti korvpalli lipulaevaks, sest viimase kümne aasta jooksul on võidetud pooled Eesti meistrikullad.

Lisainfo: Andres Liinat, kantsler, tel 737 6500, 511 7593, andres.liinat@ut.ee

Anneli Miljan