Tartu ülikool sai USA toetajatelt 50 000 dollarit

TÜ üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsust Nebraska Wesleyani ülikooli ja Charlestoni kolledžiga juba kümme aastat toetanud Harry ja Reba Huge’i sihtasutus on viimasel kahel aastal panustanud ka üliõpilaste ettevõtlikkuse edendamisse. Hiljuti allkirjastati sihtasutuse ja ülikooli vahel leping, millega toetatakse 50 000 dollariga ettevõtlike üliõpilaste teaduspõhiste äriideede arendamist ja elluviimist Vega fondis.

Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura ütles, et tänu täiendavale sponsorlusele õnnestub Tartu ülikoolil 2017. aastal anda tõuge vähemalt viiele uuele ettevõtlusideele, lisaks on Harry ja Reba Huge’i sihtasutuse esindajad ka konkursside žüriis ning aitavad kaasa kontaktide loomisele investoritega Ameerika Ühendriikidest.

„On tõsiselt hea meel, et Harry Huge, kes 2006. aastal sai Maarjamaa Risti teenetemärgi Eesti iseseisvumisele kaasaaitamise eest, jätkab suuremeelselt meie arengu toetamist meie jaoks olulistes arenguvaldkondades,“ lisas Puura.

Kahel viimasel aastal on Harry ja Reba Huge’i sihtasutus toetanud Tartu ülikooli ettevõtlike noorte osalemist programmis „Network Globally, Act Locally“, mille raames arendavad uuenduslike ideedega kohalikud ja USA üliõpilased oma äriideid nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides.

Tänavu osalesid programmis äri- ja projektiideede konkursi „Kaleidoskoop“ võitjad, vahendustasuta üürikuulutuste lehe Konku loojad, parkimise haldamise tarkvara arendanud Need2Park ning veebiplatvorm Hire Young. Konku loojad Joonas Põder ja Karl-Sander Erss olid programmis niivõrd edukad, et võitsid žüriis osalenud USA ettevõtjate poolehoiu ning 2000 dollarit oma idee arendamiseks.

Kui seni osales programmis kolm ülikooli, siis tuleval aastal liituvad programmiga ka TTÜ ja Lõuna-Carolina militaarkolledž The Citadel.

Harry ja Reba Huge’i sihtasutuse looja Harry Huge avaldas heameelt senise koostöö üle Tartu ülikooliga ning näeb võimalust veel enam panustada Eesti noorte ettevõtlikkuse arendamisse ning USA ja Eesti ülikoolide vahelisse koostöösse.

Harry Huge tõdes, et kümne aasta pikkuse koostöö vältel on fond jõudsalt kasvanud. „Koos Citadeli ja Tallinna tehnikaülikooliga kuulub nüüd fondi viis ülikooli. Tänu sellele saab kolmas „Network Globally, Act Locally“ programm olema veel elavam ja võib-olla veelgi tihedama konkurentsiga. Ootame huviga, mida toovad järgmised 10 aastat selle ja teiste programmide jaoks.“

Harry ja Reba Huge’i sihtasutus toetab ka üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsust Tartu ülikooli partnerite Nebraska Wesleyani ülikooli ja Charlestoni kolledžiga.

Erik Puura, TÜ arendusprorektor
737 4802, 506 9882