Tartu Ülikool sõlmib koostöölepingu veel seitsme üldhariduskooliga

Koostöölepingu laiem eesmärk on tõsta gümnaasiumihariduse kvaliteeti, populariseerida akadeemilist haridust, õpetajakutset ning loodus- ja reaalaineid. Esimese sarnase lepingu sõlmis Tartu Ülikool käesoleva aasta 25. veebruaril Carl Robert Jakobsoni nimelise Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi, Pähklimäe Gümnaasiumi, Pärnu Koidula Gümnaasiumi, Tallinna Inglise Kolledži ning Tallinna Reaalkooliga.

TÜ õppeprorektori Birute Klaasi sõnul oli pärast eelmise lepingu sõlmimist koolide huvi lepinguga liituda suur ning ka ülikool oli lepinguga liitujate ringi laiendamisest huvitatud. "Meil on hea meel, et koolide huvi on nii elav, mis näitab veel kord, et tehes koostööd üldhariduskoolidega, teeme õiget asja. Lepingut laiendades on veel rohkematel õpilastel võimalik osa saada ülikooli poolt pakutavast – erikursustest, praktikumidest, kasutada ülikooli laboreid ja tehnikat," ütles Birute Klaas.

Üldhariduskoolide esindaja, Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul ootavad koolid vaimselt rikastavat koostööd, mis rajaneks nii juba loodud traditsioonidel kui uutel arendavatel ja kaasaegsetel ideedel haridustöös noortega. "Üksteise tegemistega kursisolek pakub võimalusi veelgi edukama õppe kavandamiseks, ülikooli õppejõudude kaasamine ning ülikooli õpperuumid ja -vahendid ning akadeemiline õhkkond tagavad õpilastele parima kaasaegse hariduse," rääkis Viljar Aro.

Koostööleppe kirjutavad alla Narva Humanitaargümnaasium, Noarootsi Gümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium, Rocca al Mare Kool, Saaremaa Ühisgümnaasium, Tartu Tamme Gümnaasium ja Viimsi Keskkool.

2007. aastal alustas mainitud üldhariduskoolide vilistlastest õpinguid Tartu Ülikooli päevases õppes kokku ligi 200 üliõpilast.

Lisainfo: TÜ turunduse peaspetsialist Ingrid Maiste, tel 737 6271, 518 4609

Lepinguga saab tutvuda siin: Seitsme üldhariduskooli koostööleping.pdf

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja