Tartu ülikool sõlmis koostöölepingu Charlestoni kolledžiga USA-s

Tartu ülikooli rektor Volli Kalm ja Charlestoni kolledži (USA) president George Benson allkirjastasid 21. aprillil Charlestonis koostöölepingu, mis reguleerib üliõpilasvahetust ja ühiste teadus- ja õppealaste projektide arendust. Pidulikul tseremoonial viibis Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Marina Kaljurand.

Tartu ülikooli delegatsiooni kuuluvad lisaks rektor Volli Kalmule ka teaduskondade esindajad. USA-s viibitakse 17.–24. aprillini, et arutada koostööd eelkõige IT-, majandus-, loodus-, tehnoloogia- ning sotsiaalteadustes. Koostöö algataja on Eesti aukonsul Lõuna-Carolina osariigis Harry Huge, kes on oma fondi kaudu toetanud Eesti ja USA ülikoolide koostööd juba aastaid.

Harry Huge oli 2007. aastal Tartu ülikooli ning Nebraska Wesleyani ülikooli kahepoolse lepingu initsiaator ja toetaja. Ka seekord viibivad Charlestonis Nebraska Wesleyani ülikooli esindajad, kellega on kavas arutada ühiselt kolme ülikooli vahelise koostöö võimalusi. Lisaks on Tartu ülikooli esindajatel kohtumised Charlestoni piirkonna ettevõtjatega.

Eelmisel nädalal allkirjastas rektor üliõpilasvahetuslepingu ka Tartu sõpruslinna Salisbury ülikooliga Marylandi osariigis. Rektor Volli Kalmu sõnul on oluline lisaks koostööle tippteadusülikoolidega avada vahetusvõimalusi selliste ülikoolidega, kus on suur toetus ja huvi nii tudengite Eestisse saatmise kui ka Tartu tudengite vastuvõtmise vastu. Nii Charlestonis kui ka Salisburys on väga aktiivsed Tartu koostöö edendajad ning ka rahaline toetus üliõpilasvahetuse korralduseks.

20. aprillil esines rektor Balti-Ameerika rahvuskomitee (JBANC) konverentsil ettekandega Balti- ja põhjamaade koostööst.

Lisainfo: Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, tel: 737 5615, 509 7117, e-post: sirje.uprus@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja