Tartu Ülikool sõlmis koostöölepingu kaheksa üldhariduskooliga

Lepingu järgi soovib ülikool tõsta gümnaasiumihariduse taset, kaasates üldhariduskoolide õppetöösse oma õppejõude, üliõpilasi ja tehnilist baasi, populariseerida teadust, akadeemilist kõrgharidust ning teadlase ja õpetaja elukutset Eesti ühiskonnas. Suurt tähelepanu on lepingus pööratud loodus- ja reaalainete, eriti matemaatika ja tehnoloogiliste distsipliinide õppimise ja õpetamise populariseerimisele.

TÜ õppeprorektori Birute Klaasi sõnul saab ülikool tulevaste tudengite harimisel paljuski kaasa aidata. "Saame korraldada õpilastele erikursuseid ning praktikume, kasutades selleks ülikooli laboreid ja tehnikat. Samas saavad õpilased oma uurimis- ja teadustöödele vajadusel ülikoolist juhendaja otsida. Jätkame ka kooliõpilastele olümpiaadide ning info- ja teemapäevade korraldamist," ütles Birute Klaas.

Üldhariduskoolide esindaja, Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktori Ott Ojaveere hinnangul annab koostööleping koolidele kindlama toetuspunkti jätkusuutlikuks arenguks ja aitab ka populariseerida õpetaja elukutset. "Üldhariduskoolid saavad aidata ülikooli õpetajakoolituse korraldamisel, eelkõige üliõpilaste pedagoogilise praktika ja noore õpetaja kutseaasta valdkonnas," sõnas Ojaveer.

Koostööleppe Tartu Ülikooliga sõlmisid Gustav Adolfi Gümnaasium, Hugo Treffneri Gümnaasium, Miina Härma Gümnaasium, Pähklimäe Gümnaasium, Pärnu Koidula Gümnaasium, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Reaalkool ning Carl Robert Jakobsoni nimeline Gümnaasium.

Leppe allakirjutamise juures viibisid veel Tartu abilinnapea Jüri Sasi, Pärnu abilinnapea Jane Mets ning mitmed teised Eesti haridus- ja kultuuriametnikud.

2007. aastal alustas mainitud üldhariduskoolide vilistlastest õpinguid Tartu Ülikooli päevases õppes kokku 403 üliõpilast.

Lepinguga saab tutvuda siin: dc8af6b6df48dde6fa3c04798414a887.pdf

Lisainfo: TÜ turunduse peaspetsialist Ingrid Maiste, tel 737 6271, 518 4609