Tartu Ülikool soovib senisest enam tõhustada koostööd ettevõtetega

Reedel, 13. novembril korraldavad Tartu Ülikool ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Tallinnas ühisseminari, mille eesmärk on tõhustada ülikooli ning ettevõtete koostööd.

Tartu Ülikooli Tallinna esinduses toimuval seminaril tutvustavad ülikooli ja EASi esindajad ettevõtjaile, kuidas ja millega saab ülikool ettevõtete arengut toetada. Samuti selgitatakse, kuidas ettevõtted ise saavad teadusarengutesse panustada ning uurimisuundumusi mõjutada.

"Soovime ülikoolina olla kogu ühiskonna jaoks tihedamas kontaktis ja rohkem avatud, et jõuda nii oma teaduspädevuse kui ka oskuste ja kogemustega senisest kiiremini ülikooli jaoks väga oluliste partneriteni," ütles Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Haller. "Soovime olla oma teadmistega ettevõtetele igakülgselt abiks ning kindlasti saada ka ise ettevõtjatelt väärtuslikku tagasisidet koostöökogemuste ja arendussoovide kohta."

Viimasel ajal on üha enam näiteid teaduse kaasamisest innovatsiooni ja arendustegevusse. Värskeimateks näideteks on Tartu Ülikooli koostöö ettevõttega Pro Fiksum, kus ülikooli teadlaste abil täiustatakse endiseid merekonteinereid et neid saaks kasutada puidukuivatitena. Väga tulemuslikuks kujunes ka Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi teadlastega koos välja töötatud Massi Miliano lahendus Fits.me ehk virtuaalrobot online-rõivapoodidele. Viimane võitis hiljuti ka Silicon Valleys toimunud alustavate IT-firmade innovaatiliste toodete ja äriplaanide rahvusvahelise konkursi.
"Need kogemused näitavad, et koostöös teadlastega on võimalik luua suuremat lisandväärtust isegi suhteliselt ootamatutes tootmissfäärides," ütles Haller.

Ka Tartu Ülikooli arengukava viitab üha sihipärasemale soovile tugevdada ülikooli ja ettevõtluse koostööd, et edendada aktiivselt nii Eesti majandust kui ka kogu ühiskonna arengut. Partnerluse kaudu soovib ülikool oma tegevust laiemalt tutvustada, luua ühiskondlikult kasulikke koostöösuhteid ning arendada elukestvat õpet.

Pärast ettekandeid on seminaril osalejatel võimalus saada ka individuaalseid konsultatsioone teadus- ja arendustegevuse, tasemeõppe, täiendusõppe ja töövahenduse teemadel ning EAS-i rahastamisvõimaluste kohta.

Koostööseminari päevakavaga saab tutvuda aadressil /662211.
Üritusele saab registreeruda http://www.ttc.ee/~triin/koostooseminar.php.

Lisainfo: Merle Kangur, TÜ Tallinna esindaja, +372 737 6601, esindus@tallinn.ut.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja