Tartu Ülikool Startup Dayl

25.–27. augustini toimub Eesti Rahva Muuseumis ärifestival Startup Day. Kolme päeva jooksul astub üles enam kui 150 inspireerivat esinejat ning ettevõtjatele ja investoritele tutvustatakse üle 100 äriidee. Tartu Ülikool juhib festivalil kolmandat aastat teemaplokki „Science to business“. Demoalal tutvustatakse ülikooli teaduspõhiseid hargettevõtteid ja ettevõtluskoostöö edulugusid.

Eesti Rahva Muuseumi sissepääsu kõrval asuval demoalal on väljas Tartu Ülikooli teadlaste loodud tipptehnoloogia näited. Sel aastal keskendutakse transpordi- ja targa linna lahendustele. Välja on pandud Milrem Roboticsiga koos välja töötatud päästerobot, Boltiga arendatava isejuhtiva auto katseplatvorm ja AuVe Techiga ühiselt arendatud vesiniksõiduk. Keemia instituut pakub kohvi masinast, mille energiaallikaks on vesinik.

Festivali eelürituste päeval, 25. augustil kell 14 toimub Lydia hotellis Tartu Ülikooli eestvedamisel arutlusring „Science to Business“, mis keskendub teaduspõhise äri alustamisele ja kasvatamisele. Sellel aastal räägivad investorite kaasamise võimalustest teaduspõhiste ettevõtete asutamisel ettevõtte Helsinki Innovation Services tegevjuht Jari Strandman Soomest, Tartu Ülikooli hargettevõtte TBD-Biodiscovery juhatuse liige Olga Tšubrik Eestist ning SmartCapi juht ja juhatuse liige Sille Pettai Eestist. Vestlust juhib Innovosource’i asutaja Jakob Johnson USA-st.

26. augustil kell 13.45 räägib festivali veebistuudios Tartu Ülikooli inimesegenoomika professor Tõnu Esko geeniandmete kasutamisest ja sellest välja kasvavatest uutest ärimudelitest.

27. augustil kell 12.30 toimub välkesitluste laval (Pitching Stage) rahvusvaheline ülikoolide hargettevõtete võistlus „Nordic Pitchmatch“, mille käigus kannavad oma ideede kiirtutvustuse ette Eesti, Soome, Läti ja Saksamaa firmad. Kell 14 esitlevad samas oma äriideid Tartu Ülikooli üliõpilased. Parimad ideed valiti välja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ettevõtluse õppetooli korraldatud ettevõtluskursustel osalejate hulgast. 2020. aastal korraldas õppetool üle 25 kursuse, millel osales üle 1000 üliõpilase.

Startup Day on Baltimaade suurim ärifestival, mis toimub sel aastal juba viiendat korda. Festivali korraldajad on Tartu iduettevõtluse ökosüsteemi partnerid ning festivali idee autor on Tartu Ülikooli turunduse kaasprofessor Andres Kuusik.

Lisateave: Aitel Käpp, Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht, 508 6478, aitel.kapp@ut.ee