Tartu Ülikool tähistab aktusega Eesti Vabariigi 90. aastapäeva

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41296","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Kontsertaktusel peab ettekande Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi dotsent, ajaloodoktor Pärtel Piirimäe teemal "Milleks meile Eesti Vabariik?".

Ülikooli suure medaliga tunnustatakse TÜ usuteaduskonna emeriitprofessorit Kalle Kasemaad. Vabariigi aastapäeva puhul ning silmapaistvate töösaavutuste eest antakse 36 ülikooli töötajale üle Tartu Ülikooli aumärgid. Ühtlasi antakse esmakordselt üle ka Lennart Meri teadustöö auhinnad.

Tervitustega esinevad veel Tartu linnapea Urmas Kruuse ning TÜ inglise keele ja kirjanduse eriala 2. aasta üliõpilane Martin Saar.

Aktuse kontsertosas astuvad üles TÜ Akadeemiline Naiskoor Triin Kochi dirigeerimisel ning metsosopran Annaliisa Pillak, keda klaveril saadab Jaanika Rand-Sirp.

Aktuse otseülekannet saab näha veebiaadressil: http://video.ut.ee

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel: 737 5685, kady.sostar@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja