Tartu ülikool tähistab Eesti Vabariigi 96. aastapäeva kontsertaktusega

Reedel, 21. veebruaril kell 14 tähistab Tartu ülikool Eesti vabariigi 96. aastapäeva kontsertaktusega, kus Tartu ülikooli aumärgi pälvib enam kui 30 ülikoolipere liiget.

Aastapäevale pühendatud kontsertaktuse avab kõnega TÜ rektor professor Volli Kalm. Ettekande teemal „Vabariik ja ravimid“ peab Tartu ülikooli sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaan, psühhofüsioloogia professor Jaanus Harro. Tervitustega esinevad aktusel Tartu linnapea Urmas Kruuse ning õigusteaduskonna õigusteaduse eriala magistriõppe 1. aasta üliõpilane Maarja Pild.

Vabariigi aastapäeva puhul antakse kontsertaktusel 34-le ülikooli töötajale üle Tartu ülikooli aumärk ja üks suur medal. Tartu ülikooli suure medaliga tunnustatakse botaanikaaia endist direktorit Heiki Tamme. Aumärgi saavad teiste seas loodus- ja tehnoloogiateaduskonna keemia instituudi analüütilise keemia õppetooli juhataja, analüütilise keemia professor Ivo Leito, matemaatika-informaatikateaduskonna tarkvaratehnika professor Marlon Dumas ja sotsiaal- ja haridusteaduskonna ühiskonnateaduste instituudi külalisprofessor Johannes Pieter van Ewijk.

Aktuse kontsertosas astuvad üles Tartu ülikooli kammerkoor Triin Kochi dirigeerimisel ning Oleg Pissarenko ansambel.

Lisainfo: Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist, tel: 737 5685, e-post: kady.sostar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja