Tartu ülikool tähistab Eesti Vabariigi 97. aastapäeva kontsertaktusega

Reedel, 20. veebruaril kell 14 tähistab Tartu ülikool aulas Eesti vabariigi 97. aastapäeva kontsertaktusega, kus Tartu ülikooli aumärgi pälvib enam kui 50 ülikoolipere liiget.

Aastapäevale pühendatud kontsertaktuse avab kõnega Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm.

Ettekande teemal „Infoühiskond, regionaalne areng ja Eesti“ peab Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna inimgeograafia professor Rein Ahas. Tervitustega esinevad aktusel Tartu linnapea Urmas Klaas ning majandusteaduskonna majandusteaduse eriala magistriõppe 2. aasta üliõpilane Kristian Pentus.

Aktusel antakse üle 12 000 euro suurune Ernst Jaaksoni mälestusstipendium, mille saab Tartu ülikooli geoinformaatika vanemteadur Evelyn Uuemaa.

Samuti antakse välja president Lennart Meri teadustöö auhinnad. 1500 euro suuruse auhinna saab 2014. aasta kevadel geograafia õppekaval magistritöö kaitsnud Kertu Anni. 3000 euro suurune Lennart Meri stipendium antakse filosoofiateaduskonna uusima aja ajaloo dotsendile Jaak Valgele monograafia „Punased I“ eest.

Vabariigi aastapäeva kontsertaktusel antakse 52-le ülikooli töötajale üle Tartu ülikooli aumärk, millega tunnustatakse ülikooli töötajaid eriti heade töösaavutuste eest.

Aumärgi saavad teiste seas usuteaduskonna Uue Testamendi lektor, ülikooli senati liige Ain Riistan, õigusteaduskonna avaliku õiguse instituudi Tallinna osakonna juhataja, kriminoloogia professor Jüri Saar, loodus- ja tehnoloogiateaduskonna prodekaan, õppimise ja õpetamise arenduskeskuse juhataja, füüsika instituudi optilise metroloogia dotsent Mart Noorma ja sotsiaal- ja haridusteaduskonna prodekaan, haridustehnoloogia keskuse juhataja, tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste.

Aktuse kontsertosas astuvad üles Tartu akadeemiline meeskoor Alo Ritsingu dirigeerimisel ja Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia pärimusmuusika ühisõppekava magistrant Leanne Barbo.

Otseülekande aktuselt teeb www.uttv.ee.

Lisainfo: Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist, tel: 737 5685, e-post: kady.sostar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja