Tartu ülikool tähistas Eesti Vabariigi 98. aastapäeva kontsertaktusega

23. veebruaril kell 12 tähistab Tartu ülikool aulas Eesti Vabariigi 98. aastapäeva kontsertaktusega. Ülikoolipere 35 liiget saab Tartu ülikooli aumärgi ning üle antakse 15 000 euro suurune Ernst Jaaksoni mälestusstipendium. Otseülekande sündmusest teeb www.uttv.ee.

Aastapäevale pühendatud kontsertaktuse avab kõnega Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm. Ettekande teemal „Teaduspõhine Eestis sõnas ja tegelikkuses“ peab Tartu ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professor, ülikooli senati liige Irja Lutsar.

Tervitustega esinevad aktusel Tartu linnapea Urmas Klaas ning sotsiaalteaduste valdkonna majandusteaduse eriala magistriõppe 2. aasta üliõpilane Reelika Alunurm.

Aktusel antakse üle Tartu ülikooli sihtasutuse 15 000 euro suurune Ernst Jaaksoni mälestusstipendium, mille saab Tartu ülikooli matemaatilise majandusteaduse programmijuht, ökonomeetria vanemteadur Jaan Masso.

Vabariigi aastapäeva kontsertaktusel antakse 35-le ülikooli töötajale üle Tartu ülikooli aumärk, millega tunnustatakse ülikooli töötajaid eriti heade töösaavutuste eest.

Aumärgi saavad teiste seas kirikuloo professor Riho Altnurme, maailmakirjanduse dotsent Liina Lukas, teoreetilise filosoofia vanemteadur Bruno Mölder, kriminoloogia professor Jaan Ginter, majandusarvestuse professor Toomas Haldma, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika vanemteadur Mare Ainsaar, kõrgkoolipedagoogika dotsent Mari Karm, võrdleva poliitika vanemteadur Piret Ehin, teoreetilise füüsika labori juhataja Piret Kuusk, polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo, personaliosakonna juhataja Kristi Tenno, informaatika lektor Eno Tõnisson. Tutvu kõikide aumärgi saajatega.

Aktuse kontsertosas astuvad üles Tartu ülikooli kammerkoor Triin Kochi dirigeerimisel ning Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor Iñaki Sandoval klaveril, Marti Tärn kontrabassil ja Ahto Abner trummidel.

Vaata otseülekannet UTTV-st (www.uttv.ee).

Lisainfo: Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, e-post kady.sostar@ut.ee

Virge Tamme