Tartu ülikool tõusis regiooni pingereas kolmandaks

Üks maailma mõjukamaid ülikoolide pingeridade koostajaid, Quacquarelli Symonds (QS), paigutas oma värskelt välja antud pingereas Tartu ülikooli tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni ülikoolide hulgas kolmandale kohale.

THE edetabeli kõrval teiseks mõjukamaks ülikoolide pingereaks peetav QS on konkreetset edetabelit koostanud alates 2014. aastast, et tuua enam tähelepanu regionaalsetele tippülikoolidele. Eelmise edetabeliga võrreldes on TÜ kerkinud kaks kohta, jäädes maha vaid kahele Venemaa hiiule – Moskva Riiklikule Ülikoolile ning Novosibirski Riiklikule Ülikoolile.

Pingerida koostatakse kaheksat näitajat arvestades, mis hõlmavad ülikooli nähtavust veebis, avaldatud teadusartiklite arvu, töötajate hinnangut ning doktorikraadiga akadeemiliste töötajate arvu. Samu näitajaid kasutatakse, küll veidi teiste metoodikaga, ka QS üldedetabeli koostamiseks. Kogu maailma pingereas on Tartu ülikool QSi edetabelis tänavu 314. real, Eesti ülikoolidest kõrgeimal.

Kogu edetabelit saab uurida QS-i kodulehelt

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent