Tartu Ülikool tunnustab rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud noori

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39862","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Eesti võistkonnad osalesid möödunud aastal 16 rahvusvahelisel ainevõistlusel, sealhulgas üheksal ülemaailmsel olümpiaadil, ühel Euroopa olümpiaadil, neljal Balti olümpiaadil ja kahel Eesti-Soome võistlusel. Tänuüritusele on kutsutud 52 võistkondades osalenud õpilast, kes kokku võitsid rahvusvahelistel olümpiaadidel 29 medalit, sealhulgas kolm kuld- (neist üks võistkondlik), kuus hõbe- ja kümme pronksmedalit (neist üks võistkondlik), kaks II järgu ja kaks III järgu diplomit (võrdsustatud vastavalt hõbe- ja pronksmedalitega), neli diplomit ja kolm aukirja.

Vastuvõtul esinevad õpilastele professor Marju Lauristin ja mitmekordne rahvusvaheliste keemiaolümpiaadide medalist, praegu tehnoloogiafirma TBD-Biodiscovery arendustegevust juhtiv dr Olga T¨ubrik. Toimub ka arutelu teemal – kuidas saavad andekate noorte arengut nende kõrgkooliõpingute ajal paremini toetada meie ülikoolid.

Ülikool soovib tänuüritusega avaldada tunnustust noorte motiveeritud ja sihikindlale tööle ning ühtlasi tänada oma akadeemilise pere liikmeid, kes olid kaasatud võistkondade ettevalmistamisse Tartu Ülikooli Teaduskoolis.

Rahvusvahelisel tasemel konkureerimiseks on vaja ainesse tõsiselt süveneda. Nii mõnigi noor on suutnud seda teha edukalt mitmes valdkonnas. Näiteks Tallinna Reaalkooli vilistlane Taavi Pungas võitis kuldmedali oma praeguses õpingute linnas Cambridge’is toimunud rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil ja pronksi Mehhikos toimunud füüsikaolümpiaadil. Meie noored tõestasid Hispaanias toimunud Euroopa olümpiaadil taas Eesti tuntud headust loodusteadustes. Kuldmedali pälvinud võistkonnas osalesid Tallinna Reaalkooli õpilased Erik Tamre ja Kadi-Liis Saar ning Uku-Laur Tali Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

Tartu Ülikooli arengukavas aastani 2015 seatud strateegiliste eesmärkide saavutamiseks on andekate noorte motiveerimine loodus-, täppis- ja tehnoloogiavaldkonnas olulise tähendusega, töö rahvusvaheliste olümpiaadide võistkondade ettevalmistamisel on seejuures üks tulemuslikumaid.

Möödunud aastal võistkondade koosseisus olnud 13 abituriendist jätkab 10 oma õpinguid Tartu Ülikoolis, seejuures enamus matemaatika ja loodusteaduslikel erialadel. Õppima on astutud ka Oxford’i ja Cambridge’i ülikoolidesse, üks noormees täidab oma kodanikukohust kaitseväes.

Lisainfo:
Viire Sepp, TÜ Teaduskooli direktor, tel 737 5890, 518 9951, e-post viire.sepp@ut.ee
Kady Sõstar, TÜ avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, e-post kady.sostar@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja