Tartu ülikool tutvustab end Gruusias

25. ja 26. märtsil on Tartu ülikool Tbilisis. Tartu ülikooli esindajad korraldavad IT-teemalisi töötube ning tutvustavad siinseid õppimisvõimalusi.

Tarkvarasüsteemide õppejõud Raimundas Matulevicius viib Gruusia rahvusvahelises Musta mere ülikoolis (International Black Sea University) ning Kaukaasia ülikoolis (Caucasus University) läbi IT-süsteemide turvalisuse teemalised töötoad.

Teisipäeval, 26. märtsil toimub Tbilisi ülikoolis Tartu ülikooli keelekeskuse inglise keele test neile, kes soovivad tulla õppima TÜ tasemeõppesse. „Huvi selle võimaluse vastu näitas üles ligi 70 tudengit, kellest 24 tublimat kutsusime testi sooritama,“ sõnab TÜ rahvusvahelise turunduse spetsialist Marge Taivere.

Lisaks külastatakse kahte keskkooli, kus tutvustakse Eestit ning siinse kõrghariduse võimalusi. Visiidi raames kohtutakse TÜ endiste üliõpilastega ning Gruusia Eesti saatkonna esindajatega. Üritusi korraldab Tartu ülikooli tudeng ning praktikant Alexander Chanadiri, keda juhendab Marge Taivere.

Tartu ülikooli tasemeõppes õpib 12 Gruusiast pärit tudengit, lisaks 11 üliõpilast küberkaitse ühisõppekaval, mida koordineerib Tallinna tehnikaülikool.

Tartu ülikooli ingliskeelsetele õppekavadele saab online-süsteemis kandideerida kuni 16. aprillini 2013.

Kuula ka Marge Taivere intervjuud Kuku raadiole.

Lisainfo: Marge Taivere, rahvusvahelise turunduse spetsialist, tel: 737 6112, e-mail: marge.taivere@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja