Tartu ülikool tutvustab end Ida-Euroopas

Veebruarikuus tutvustab Tartu ülikool end Ida-Euroopas, külastades Gruusias, Moldovas ja Ukrainas rahvusvahelisi haridusmesse ja viies erinevates ülikoolides läbi seminare.

12. veebruarist 16. veebruarini viibivad TÜ esindajad Gruusias, 22. veebruarist 23. veebruarini Moldovas ning 27. veebruarist 1. märtsini Ukrainas. Visiitide eesmärk on saavutada vahetu kontakt kohalikega, kes on huvitatud õppimisest ainulaadses tudengilinnas Tartu ülikooli poolt pakutavatel õppekavadel. „Kohtumistel räägime ingliskeelsetest õppekavadest, stipendiumitest, teadustöö võimalustest Tartu ülikoolis ja elamistingimustest Tartus,“ ütles Tartu ülikooli Ida-Euroopa turgude konsultant Alexander Chanadiri.

Gruusias tutvustab Tartu ülikool end koostöös „Study in Estonia“ meeskonnaga. Kohtutakse Tartu ülikooli vilistlastega ning esitletakse Tartu ülikooli potentsiaalsetele välistudengitele. Hetkel õpib Tartu ülikoolis kaheksa Gruusia üliõpilast.

Moldovas osaleb Tartu ülikooli esindaja haridusmessil „Education Worldwide“. „Tutvustame Tartu ülikoolis õppimise võimalusi ka Moldova majandusakadeemias ja Moldova riiklikus ülikoolis," ütles Chanadiri.

Tartu ülikooli esindajad osalevad ka Ukraina suurimal haridusfoorumil „Modern educational establishments – 2014“. Möödunud aastal sai üritus laiapõhjalise tunnustuse osaliseks, pälvides kiidusõnu nii avalikkuselt, õppejõududelt kui ka teadlastelt. Pärast messi külastavad Tartu ülikooli esindajad Kyiv-Mohyla akadeemiat, kus korraldatakse töötuba ja kohtutakse vilistlastega. Käesoleval semestril õpib Tartu ülikoolis 27 Ukraina tudengit.

Lisainfo: Eveli Soo, rahvusvahelise turunduse peaspetsialist, 737 6114, 523 4831, e-post: eveli.soo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja