Tartu ülikool tutvustab end Teeviidal

5. ja 6. detsembril toimub Eesti näituste messikeskuses noorte infomess Teeviit, kus Tartu ülikool tutvustab õppimisvõimalusi, 2015. aasta vastuvõtutingimusi ja –ajakava. Tegevust pakuvad tudengite eestveetavad psühhobuss ja teadusbuss.

TÜ messiboksis võib kohata inimest, kes teab kõike sisseastumisest ning tudengeid pea igast teaduskonnast ja kolledžist, kes räägivad sisseastumisest, Tartu ülikoolis õppimisest ja tudengielust Tartus.

Tartu ülikooli messiboksis tegutsevad ka teadusbussi ja psühhobussi noored. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mis tutvustab füüsikalisi ja keemilisi nähtusi läbi kaasahaaravate eksperimentide, pikituna ladusa jutuga asjade olemusest. Käsitletavad teemad ulatuvad füüsikast keemia, bioloogia ja materjaliteaduseni, maagilistest trikkidest tehnika uusimate saavutusteni.

Psühhobussi tudengid tutvustavad lähemalt mida tegelikult psühholoogia erialal õpitakse. Samas pakutakse võimalust proovida liitreaalsust ja virtuaalset lendamist. Robootikahuvilistel on võimalik kohtuda Nao humanoidrobotiga ning panna proovile, kumb on tugevam, kas robot või Sina.

Teeviit toimub Tallinnas, Eesti näituste messikeskuses (Pirita tee 28) ja on reedel avatud kell 10–18 ning laupäeval 10–16. Tartu ülikooli boksi leiate C-hallist.

Tule, uuri õppimisvõimalusi ja leia end Tartu ülikoolist!

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja