Tartu Ülikool tutvustab ettevõtjatele innovatiivseid tarkvaratehnoloogiaid

Sümpoosiumi korraldab TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiteaduse instituut ning see tutvustab ettevõtjatele vastloodud tarkvaratehnika professuuri ja tarkvaratehnika peamisi arengusuundi Tartu Ülikoolis.

TÜ bioinformaatika professori Jaak Vilo sõnul tõotab sümpoosiumist kujuneda meeldiv kohtumispaik innovatsioonile orienteeritud IT-ettevõtetele ja uusimate tarkvaratehnoloogiate väljatöötajatele. "Sümpoosiumi peamine eesmärk on viia kokku teadus ja ettevõtlus ning kuna osalejaid on nii Eesti kui välismaa ülikoolidest ja ettevõtetest, on see kindlasti hea võimalus luua kontakte ja leppida kokku edasises koostöös," ütles Vilo.

Sümpoosiumi põhirõhk on suunatud kolmele tarkvaratehnika alavaldkonnale: mobiilsed teenused (Mobile Services), veebitehnoloogia (Web Technology) ja ärilahendused (Business Solutions).

TÜ tarkvaratehnika professuur avati Hansapanga ja Swedbank’i toetusel eesmärgiga luua Tartu Ülikoolis kõrgetasemeline tarkvaratehnoloogia õppe- ja teadustööga tegelev teadusrühm, mis valmistaks ette infotehnoloogia tippspetsialiste kõigi Baltimaade jaoks. Selle aasta juulis valiti TÜ esimeseks korraliseks tarkvaratehnika professoriks Austraalia Queenslandi Tehnikaülikooli professor Marlon Dumas. Tarkvaratehnika professor alustab tööd Tartu Ülikoolis 10. detsembril.

Neljapäeval, 13. detsembril kell 18 avab TÜ õppeprorektor Birute Klaas matemaatika-informaatika teaduskonna õppehoones (Liivi 2) Hansapanga tänuplaadi.

Täpsemat infot sümpoosiumi ajakava kohta saab aadressil: http://sep.cs.ut.ee

Lisainfo: TÜ arvutiteaduse instituudi infotehnoloogia valdkonna projektijuht Kairit Ahman, tel 737 5425, 522 8255

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja