TARTU ÜLIKOOL TUTVUSTAB OMA TURISMITEGEVUSE ARENGUPOJEKTI

Tartu Ülikooli turismistrateegia projekt valmis koostöös ülikooli, Tartu linna ning turismiorganisatsioonide esindajatega. "Ülikooli muuseume ja nendes sisalduvaid hinnalisi ajaloo- ja kultuuriväärtusi tuleb käsitleda kompaktselt, et leida parim lahendus nende säilitamiseks ja majandamiseks" ütles projekti idee autor TÜ administratsioonidirektor Reet Mägi.

Eesti kultuuripärandit ja rahvuslikku rikkust kandvad ülikooli muuseumid on Eesti märgiks Euroopas, mille säilitamine ja kaitsmine vajab senisest oluliselt enam tähelepanu ja sihikindlat finantseerimist.

TÜ ajaloo muuseumi valges saalis toimuval üritusel tutvustatakse trükist "Jalutuskäik Tartu Ülikoolis", mis annab ülevaate TÜ muuseumidest, ajaloolistest hoonetest ning muudest vaatamisväärsustest. Lisaks on valmimas sama materjali põhjal ka info-CD ning TÜ vaatamisväärsuste interaktiivne veebilehekülg, mis kajastab nii muuseumide tegevust kui ka ülikoolis toimuvaid kultuurisündmusi, konverentse ja muid üritusi.

Kell 18 ja 23 on kõik huvilised oodatud vaatama Mart Kivastiku loodud lavastuse "Tartu päev" esietendust TÜ ajaloo muuseumis. Etendus räägib Tartu Ülikooli asutamisest ning selles astuvad üles Hannes Kaljujärv, Merle Jääger ja Raivo Adlas.

Kell 1 öösel lõpeb päev Urmas Sisaski tähemuusika kontserdiga Tartu tähetornis. Nii etendus kui ka kontsert on kõigile tasuta ning kuuluvad Tartu linna päeva programmi.

Tartu Ülikooli turismitegevuse arendusprojekti koostamise pearahastaja on EAS Keskustevõrgu programm ning lisaks toetas üritust ka Tartu linn.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht