TARTU ÜLIKOOL VALIB REEDEL UUE REKTORI

Reedel, 28. veebruaril kell 14.00 algab Tartu Ülikooli aulas ülikooli rektori valimiste kinnine koosolek. 295-liikmeline valimiskogu koosneb ülikooli nõukogu ja teaduskondade nõukogude liikmetest ning kõikidest ülikooli korralistest professoritest.

TÜ rektor valitakse kolm kuud enne ametisoleva rektori ametiaja lõppu viieks aastaks. Valimiskoosolek on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa vähemalt 2/3 valimiskogu liikmetest. Valituks osutub rektorikandidaat, kelle poolt on hääletanud enam kui pool valimiskogu liikmetest.
Uue rektori kinnitab valimistulemuste alusel ja valimiskomisjoni esimehe esildisel ametisse Vabariigi Valitsus.

Tartu Ülikooli uueks rektoriks pürgivad senine rektor prof Jaak Aaviksoo ja filosoofiateaduskonna dekaan prof Birute Klaas. Rektorikandidaadid esitasid oma valimisprogrammi teisipäeval, 25. veebruaril ülikooli aulas toimunud avalikul väitlusel.

Rektori valimiste täpne kord ja reglement on väljas ülikooli koduleheküljel.

Illari Lään
TÜ pressinõunik