Tartu Ülikool valis tehnoloogiainstituudi hoonele fassaadi

Tartu Ülikool korraldas arhitektuurikonkursi Tehnoloogiainstituudi tulevase hoone fassaadide rekonstrueerimise ideelahendi leidmiseks, mille võitsid arhitektuuribüroo Siim & Põllumaa arhitektid Uku Põllumaa ja Mart Ader.

TÜ haldusdirektori Riho Illaku sõnul kujuneb aastaid tühjana seisnud ja rahvasuus tondilossiks nimetatud hoonest aadressil Nooruse 1, märkimisväärne täiendus Tartu Ülikooli arenevale teaduslinnakule. Seniste varemete asemele tulev Tehnoloogiainstituudi innovaatiline kompleks sobib oma kujunduselt ja välimuselt lähedal asuva Biomeedikumiga ja muudab oluliselt senist Tartu Veeriku linnaosa pilti.

Hoone fasaadide rekonstrueerimise konkursi võitjale määrati preemia 15 000.- krooni, võitnud töö järgi vormistatakse rekonstrueerimisprojekti fassaadid.
Parima töö valis välja ?ürii, mille esimees on TÜ viroloogiaprofessor ja Tehnoloogiainstituudi direktor Mart Ustav. ?ürii teised liikmed on Tartu linnaarhitekt Raivo Mändmaa, Tartu Ülikooli arhitekt Martti Preem, Tartu Tehnoloogiapargi juhatuse liige Heiki Tamm ja Tartu linnakunstnik Anli Tummi.

Konkursi eesmärgiks oli saada huvitav ja atraktiivne lahendus rekonstrueeritava hoone fassaadidele. Kokku laekus konkursile neli tööd.
Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut on ülikooli teadus- ja arendusasutus, mille põhiülesandeks on ülikoolis loodava intellektuaalse omandi määratlemine, kaitsmine ja kommertsialiseerimine.

Illari Lään
TÜ pressinõunik