Tartu Ülikool võtab osa Helsingi mardilaadast

Sel nädalavahetusel, 19.-20. novembrini toimub Helsingis Soome suurim Eestit tutvustav sündmus Martin Markkinat, kus on esindatud ka Tartu Ülikool.

TÜ Soome esindaja Sanna-Leena Immaneni sõnul tehakse kultuurikeskuses Kaapelitehdas toimuval laadal Tartu tutvustamiseks koostööd Tartumaa Turismiga. Ülikool jagab ürituse külastajatele eeskätt teavet suviste keelekursuste ja suveülikoolis osalemise võimaluste, nooremale sihtrühmale aga ka kraadiõppe kohta.

"Laadast osavõttu kaalus ka SA Archimedes, kes tänavu sellest siiski loobus. Kuid tõenäoline on, et järgmisel aastal on laadal väljas kõik Eesti kõrgkoolid," rääkis Immanen.

Mardilaat on Soome ja Eesti kultuurisuhteid edendava Tuglase Seltsi igasügisene suursündmus, mida korraldatakse koos Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega. Tegemist kogupereüritusega, kuhu oodatakse üle 15 000 külastaja ning kus tutvustatakse soomlastele Eestit turismisihtkohana, eesti toitu ja käsitööd ning eesti kunsti ja kultuuri. Laadalistele pakuvad põnevat avastamist rohkem kui 160 eksponenti ning laadamelu hoiavad üleval ligi 150 esinejat.

Täpsem teave ja laada programm (eesti keeles): http://www.martinmarkkinat.fi/index.php?id=80

Lisainfo:
Sanna-Leena Immanen