Tartu ülikooli 11 e-kursust pälvisid kvaliteedimärgi

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru esitati 46 kursust 13 õppeasutusest. Kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati neist 38 e-kursust. Tartu ülikoolist pälvisid kvaliteedimärgi kõik kvaliteedimärki taotlenud 11 e-kursust.

Kvaliteedimärgi said:

·         Sissejuhatus allveearheoloogiasse (Maili Roio, HV ajaloo ja arheoloogia instituut)

·         Soome keel algajatele I (Margit Kuusk, HV eesti ja üldkeeleteaduse instituut)

·         Üldakadeemiline sõnavara inglise keeles, tase B1.2>B2.1 (Liina Tammekänd, HV maailma keelte ja kultuuride kolledž)

·         Keeleteaduse alused (Helen Hint, Pire Teras, Miina Norvik, Renate Pajusalu, Axel Carsten Jagau, Külli Prillop, Neeme Kahusk, Heili Orav; teaduskool)

·         Mitmekesisus hariduses (Karmen Trasberg, SV haridusteaduste instituut)

·         Õpioskused ülikooliks (Ingrid Koni, Liina Lepp, SV haridusteaduste instituut)

·         Diffusion and Impact of Internet Voting (Kristjan Vassil, Mihkel Solvak, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)

·         EU-Russia Relations: Between the Vilnius and Riga Eastern Partnership Summits (Anna Beitane, Givi Gigitashvili, Thomas Linsenmaier, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)

·         Social Science Methodology (Vello Pettai, SV Johan Skytte poliitikauuringute instituut)

·         Turismisihtkoha arendus ja juhtimine (Tatjana Koor, SV Pärnu kolledž)

·         Programmeerimise alused (Eno Tõnisson, Marina Lepp, Reelika Suviste, Merilin Säde, Mari Liis Velner, Kadi Rõmmel, Helena Talimaa, Tauno Palts, Vello Vaherpuu, Mari-Liis Jaansalu, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Papli, Kaspar Hollo, Maria Gaiduk, Kristine Leetberg, LT arvutiteaduste instituut)

Tulemustega on võimalik tutvuda ja kvaliteedimärgi taotlemise protsessist täpsemalt lugeda HITSA Innovatsioonikeskuse lehel.

E-kursuse kvaliteedimärke anti välja juba 10. korda. Tartu ülikoolist on kõikides taotlusvoorudes kokku kvaliteedimärgi saanud 81 e-kursust. Tegemist on osaga e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset e-Ülikooli ja e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvates õppeasutustes.

Lisainfo: Lehti Pilt, haridustehnoloogia peaspetsialist, 737 6306, lehti.pilt@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp