Tartu ülikooli 2013. aasta vastuvõtt: 40% enam tasuta õppekohti

Tartu ülikooli päevasesse õppesse õppima asumiseks saab tänavu avaldusi esitada 24. juunist kuni 5. juulini. Kõigil ülikooli vastuvõetutel on võimalik alustada oma õpinguid tasuta. Tartu ülikoolis on käesoleval aastal kokku üle 3300 tasuta õppekoha.

Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul loob käesoleval aastal rakendunud kõrgharidusreform kõigi sisseastujate jaoks võrdsed võimalused omandada kõrgharidus tasuta ning kaovad ära riigieelarvelised ja riigieelarvevälised õppekohad. Tartu ülikoolis kuulutatakse tänavu vastuvõtt välja bakalaureuseõppes 2231-le, magistriõppes 983-le ning doktoriõppes 170-le tasuta õppekohale, mida on ligi 40% enam kui aasta varem.

Tasuta kõrghariduse omandamise eelduseks on, et üliõpilane õpib eestikeelsel õppekaval ning täidab õppekava täies mahus: „Õppetasu edaspidine maksmine ülikoolis hakkab sõltuma üliõpilase edasijõudmisest õppekaval. „Tasuta õpingute tingimuseks on ainete sooritamine 30 ainepunkti ulatuses semestris,“ selgitab Karo.

Olulise muudatusega sisseastumisel peavad arvestama ka need üliõpilaskandidaadid, kes on varem juba ülikooli sisse astunud. „Kui üliõpilaskandidaat on õpingud katkestanud ning soovib kahe aasta vältel uuesti samale õppekavale sisse astuda, siis peab ta hakkama hüvitama ülikoolile oma õppekulusid,“ räägib Karo kõrgharidusreformi olemusest õppeteenustasude vaatenurgast.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Halliku sõnul pakub Tartu ülikool kõige suuremat erialade valikut Eestis, mis võimaldab tudengitel kombineerida erinevaid erialasid ning seeläbi suurendada oma võimalusi olla tulevikus edukas. „Õppetöö nõudlikku taset toetab Tartu ülikoolis tehtav maailmatasemel teadus. Kuuludes maailma 3% parimate ülikoolide hulka, suudab Tartu ülikool pakkuda Eesti tugevaimat teaduspõhist õpet,“ sõnab Hallik.

Bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- ja magistriõppe päevasesse õppesse õppima asumiseks saab avaldusi esitada 24. juunist 5. juulini. Vastuvõtt toimub valdavalt riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste alusel. Sisseastumiseksamid Tartu ülikooli toimuvad pärast dokumentide esitamist, 9.–15. juulini. Akadeemiline test toimub 9. juulil. Vastuvõetute nimekirjad selguvad hiljemalt 17. juulil.

Loe Tartu ülikooli kodulehelt lähemalt kõrgharidusreformi ja sisseastumise kohta ning vaata bakalaureuse- ja magistriõppe õppekavasid.

Lisainfo: Martin Hallik, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 737 6201, 515 3853, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Kaja Karo, TÜ õppeosakonna vastuvõtu peaspetsialist, tel: 737 6391, 505 3468, e-post: kaja.karo@ut.ee.