Tartu ülikooli 2015. aasta õppekvaliteedi edendaja on Euroopa kolledž

Eile, 14. detsembril toimunud tänuüritusel „Üliõpilaselt ülikoolile – ülikoolilt üliõpilasele“ anti TÜ Euroopa kolledžile üle 2015. aasta õppekvaliteedi edendaja auhind. Tunnustuse pälvis kolledž õppereformi läbiviimise eest Euroopa Liidu–Venemaa uuringute ja Euroopa õpingute magistriõppekavades.

Euroopa kolledž reorganiseeris viimase kolme aasta jooksul suures mahus õppekavu ja õppeaineid, eesmärgiga tõsta õpetamise kvaliteeti, muuta õpe rahvusvahelisemaks ning keskenduda õppekavades probleemi- ja juhtumipõhisele õppele. Õppereform Euroopa kolledži kahel magistriõppekaval hõlmas uute õppemeetodite juurutamist, õppekavade laiapõhjalisemaks ja interdistsiplinaarsemaks muutmist ning üliõpilaste ja õppejõudude mentorsüsteemi väljatöötamist.

TÜ Euroopa kolledži direktori Kristiina Tõnnissoni sõnul on kolledž olnud oma tegevustes ja usus valitud lähenemisesse järjepidev. „Kõigi tegevuste eesmärgiks on olnud algusest peale tõsta üliõpilaste õpi- ja eneseanalüüsioskust ning seostada teoreetilisi teadmisi üha rohkem praktiliste kogemustega,“ ütles Tõnnisson. „Näiteks arendasime õppekavasid oma ülesehituselt universaalsemaks, viisime omavahel kokku erinevatel õppekavadel õppivaid üliõpilasi, tegelesime magistriprogrammidele lisandväärtuse pakkumiseks erinevate õppeprojektide sissetoomise ja arendamisega ning asendasime magistriseminari arenguseminariga, mille eesmärk on toetada tudengi arengut mitte ainult teadmiste omandajana, vaid ka aktiivse ühiskonna liikmena.“

Õppeprorektor Mart Noorma sõnul on tal hea meel selle üle, et Euroopa kolledži jaoks ei piirdu õppekvaliteedi arendamine vaid kursuste ümbertõstmisega paberi peal, vaid vajadusel muudetakse ka ainete sisu. „Tahaksin kolledžit tunnustada nende julguse eest teha revolutsioonilisi muudatusi oma tudengite paremaks toetamiseks õppetöö korralduses,“ ütles Noorma.

Tartu ülikooli õppekvaliteedi edendamise auhinnaga tunnustatakse igal aastal ülikooli instituuti, kolledžit või teaduskonda edukalt kavandatud, elluviidud ja tulemusliku õppetöö kvaliteeti toetava tegevuse eest. Õppekvaliteedi edendaja pälvib ülikoolilt preemia, mille suurus on 30 000 eurot.

14. detsembri tänuüritusel auhinnati ka aasta õppejõude ja aasta programmijuhte ning tänati tublisid üliõpilasi, kes panustavad ülikooli tegevustesse ka väljaspool õppetööd tuutoritena, tugiüliõpilastena, osaledes infopäevadel üldhariduskoolides või ülikooli otsustuskogudes.

Õppekvaliteedi auhinnale esitasid 2015. aastal taotlused ka filosoofiateaduskond, loodus- ja tehnoloogiateaduskond ning Narva kolledž.

Vaata ürituse videosalvestust UTTV lehelt.

Lisainfo: Mart Noorma, TÜ õppeprorektor, tel 737 6201, mart.noorma@ut.ee