Tartu Ülikooli aasta õppekvaliteedi edendaja auhinna sai usuteaduskond

Tartu Ülikooli õppekvaliteedi edendamise 2018. aasta auhinna sai humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna usuteaduskond, kes on kolme viimase aasta jooksul teinud õppekvaliteedi parandamiseks suuri ja terviklikke muudatusi. Auhinnaga kaasneb rahaline preemia 30 000 eurot.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaani professor Margit Sutropi sõnul on õppekvaliteedi edendamise auhind valdkonnale suur tunnustus ja annab tuge õppekavade reformiga valdkonnas edasi minna.

„Usuteaduskonna töö õppekavade reformimisel, uute kursuste, õppevormide, e-õppe kursuste ning kursuste moodle’i toe väljaarendamisel on eeskujuandev. Tore on see, et paljudest uuendustest saavad osa ka teiste erialade tudengid, sest usuteaduskonna mitmed ained on väga populaarsed üle terve ülikooli. Teaduskooli vahendusel pakutakse neid ka koolidele ja täiendusõppes muudele huvilistele. Näiteks usuteaduskonna väljaarendatud MOOC-il „Religioosne ja radikaalne poliitika“ on osalenud ca 300 huvilist ja see on pakkunud huvi kõigi kolme õppeastme üliõpilastele,“ sõnas Sutrop.

Ka humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppeprodekaan Liina Lindström on väga rõõmus usuteaduskonna tunnustamise üle õppekvaliteedi auhinnaga. Ta kinnitab, et usuteaduskond on teinud viimastel aastatel õppekavadega palju tööd: „Seoses õppijate üldise hulga vähenemisega on nad kahe magistriõppekava asemele teinud ühe uue ja ühtlasi korrastanud bakalaureuseõppekava. Nad on tõsiselt võtnud ette praktika arendamise süsteemi ning teinud pingutusi üliõpilaste õpirände toetamiseks. Kõige selle juures on nad arvestanud üliõpilaste tagasisidega ja toiminud ühtse meeskonnana – usuteaduskond paistab silma heade suhete poolest nii õppejõudude vahel kui ka üliõpilaste ja õppejõudude vahel. Häid suhteid ning õppekvaliteedi arendamiseks tehtud jõupingutusi märkasid ka novembri algul usuteaduskonda külastanud õppekavade välishindajad,“ ütles Lindström.

Usuteaduskonna juhataja Urmas Nõmmik tõdes, et teaduskond on viimase kolme aasta jooksul arendanud õppekavu väga intensiivselt. „Kahe vana magistriõppekava asemel ühe uue avamine võimaldas meil põhjalikult läbi analüüsida kogu meil õpetatava olemuse, õpetamise viisi, väljundid, meetodid, terviklikkuse jne. Samal ajal kohendasime üsna põhimõtteliselt ka bakalaureuseõppekava. Kõigega kaasnes veel mitu evalveerimisprotsessi, mis omakorda sundisid meid oma tööd kriitiliselt hindama ja parandamist vajavad kohad üles leidma,“ kirjeldas Nõmmik õppekvaliteedi täiustamist.

Aastatepikkuse töö taga on usuteaduskonna pühendunud töötajad. Nii Liina Lindström kui ka Urmas Nõmmik tõstavad eriti esile usuteaduskonna õppekavade programmijuhti Ain Riistanit, kelle roll on olnud väga suur. „Ain Riistan on meie õppekavade arendamise vedur ja väsimatu programmijuht. Tal on alati jätkunud aega ja tahtmist kuulata ära nii üliõpilasi kui ka kolleege,“ kiitis Nõmmik.

Usuteaduskonna juhataja tänab kõiki kolleege paindlikkuse eest, kõige rohkem tänu avaldab ta aga üliõpilastele, sest just nemad on nii otseselt kui ka kaudselt pannud teaduskonda õppekvaliteeti parandama.

Aasta õppekvaliteedi edendaja auhind anti üle eile, 1. detsembril toimunud tänuüritusel Vanemuise kontserdimajas. Tänuüritusel tunnustati ka aasta õppejõude ja parimaid programmijuhte.

Õppekvaliteedi 2018. aasta auhinna teine nominent oli matemaatika ja statistika instituut.

Lisateave:
Liina Lindström, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppeprodekaan, liina.lindstrom@ut.ee, 513 8446
Urmas Nõmmik, usuteaduskonna juhataja, urmas.nommik@ut.ee, 503 6326

Teate edastas: Kristina Kurm, TÜ kommunikatsioonijuht, 737 6120, 5331 5313, kristina.kurm@ut.ee