Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi direktoriks saab Mariann Raisma

Alates augustist hakkab Tartu Ülikooli ajaloo muuseumit juhtima museoloog Mariann Raisma.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39761","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on ülikooli muuseumid kogu riigi vara. "Nad on tähtsaks osaks meie kultuuriloos ning üheks oluliseks seoseks ülikooli ja ühiskonna vahel," ütles Haller. "Mariann Raisma rikkalikud kogemused, hea visioonitunnetus, energilisus ning värske ja väline pilk, kõik need täiendavad ülikoolis seni tehtud head tööd muuseumide arendamisel."

Mariann Raisma sõnul on muuseumid ka üks tähtsamaid ülikooli visiitkaarte ning oluline on markeerida valdkondlikud siduspunktid ülikooli ja ühiskonna vahel. "Ülikool on kindlasti üks kesksemaid teadusasutusi ja teaduste ajalugu on üheks kaalukamaks märksõnaks, mida tuleks museoloogiliselt arendada," ütles Raisma. "Teaduste ajaloo eksponeerimine ja atraktiivsemaks muutmine on kindlasti üks prioriteete."

Mariann Raisma on sündinud 1974. aastal. 1997. aastal lõpetas ta Tartu Ülikoolis ajaloo eriala ning 2002. aastal omandas museoloogia magistrikraadi Amsterdamis Reinwardti akadeemias. Aastatel 2002–2006 töötas ta Tallinna Raekojas projektijuhina. Alates 2006. aastast töötab Eesti Ajaloomuuseumi arendusdirektorina. Mariann Raisma kuulub ka Eesti Maanteemuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi nõukokku ning on Eesti Muuseumiühingu juhatuse ja Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu liige.

Tartu Ülikooli ajaloo muuseum asutati 1976. aastal. Muuseum keskendub ülikooli- ja teadusloo säilitamisele, eksponeerimisele ja uurimisele. Esialgu asus muuseum ülikooli peahoone keldrikorrusel, 1981. aastal koliti endisesse ülikooli raamatukogu hoonesse Toomemäel. Muuseumi kasutuses on samuti tähetorn ja osa vanast anatoomikumist.

Ülikooli ajaloo muuseumi veebileht http://www.ajaloomuuseum.ut.ee/

Lisainfo: Kristjan Haller, Tartu Ülikooli teadusprorektor, tel 737 5610, e-post: kristjan.haller@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja