Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi programmeerimise algkursus algab kümnendat korda

Tartu Ülikooli menukaim e-kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“ on mõeldud neile, kes pole varem programmeerimisega kokku puutunud ja soovivad nüüd selles kätt proovida. Kursus on täielikult veebipõhine ja osalejatele tasuta. Registreeruda saab kuni 7. aprillini.

Kursusel saab panna ennast nelja nädala vältel proovile, tehes väikseid harjutusi, mis loovad eeldused selleks, et peale kursuse läbimist võtta ette ka raskemaid ülesandeid. Osalejad lahendavad kursusel ainult harjutusi ja saavad nende kohta juhendajalt tagasisidet – eksamit ega testi kursuse lõpus teha pole vaja. Kursusest on siiani võtnud osa üle 10 000 inimese ning enda sõnul said nad kursuselt algteadmised ja see motiveeris neid õppima programmeerimist põhjalikumalt.

Arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursuste eestvedaja Eno Tõnissoni sõnul on kursusele oodatud igasuguse vanuse, tausta ja haridusega inimesed, kes tahaksid programmeerimist proovida. „Isegi siis, kui osaleja pärast kursust programmeerimisega rohkem ei tegele, annab see aine talle siiski esmase ülevaate teemast ja see võib talle tulevikus kasuks tulla,“ sõnas Tõnisson.

Kursus „Programmeerimisest maalähedaselt“ algab 8. aprillil ja kestab neli nädalat. Kursuse maht on 5–6 tundi nädalas. Registreeruda saab 7. aprilli südaööni.

Registreerimis- ja muu info on TÜ arvutiteaduse instituudi pakutavate kursuste kodulehel.

Lisainfo: Marina Lepp, TÜ informaatika dotsent, 737 5431, marina.lepp@ut.ee

Sandra Sommer