Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut korraldab konverentsi arvutitest koolimatemaatikas

Konverents toimub Tartu Ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna hoones Liivi 2. Üritusele on registreerinud 150 huvilist, kellest enamus on matemaatikaõpetajad Eesti erinevatest koolidest.

"Eestis on juba aastaid arvuteid ühel või teisel moel koolis matemaatika õppimisel ja õpetamisel kasutatud. Kättesaadaval on mitmed programmid ja hulk materjale. Nüüd on paras aeg kokku tulla ja arutada, mis on toimunud ja mida edasi teha," sõnas üks konverentsi korraldajaid, Eno Tõnisson.

Konverentsil on toimumas mitmesugused tegevused - arutelud, töötoad, ettekanded jm.
Muuhulgas leiavad aset ekskursioonid Tartu infotehnoloogia ettevõtetesse Logica, Playtech, Raintree ning Webmedia. Samuti tutvutakse Tartu Hiie Kooli, Tartu Erakooli, Miina Härma Gümnaasiumi ja Hugo Treffneri Gümnaasiumiga.

Konverentsi välisesinejaks on Josef Böhm Austriast. Esinevad ka mitmed Eesti õpetajad, õppejõud ja haridusametnikud.

Üritusel vaadeldakse erinevaid tegureid, mis on mõnevõrra kaudsemalt arvuti kasutamisega matemaatikaõppes seotud (mh. seadusandlus, õppematerjalid). Arutletakse selle üle, milleks (kooli)matemaatikat üldse õppida on vaja ja kuidas seda arvuti abil mõistlikum teha oleks.

Palju on ka konkreetsemaid näiteid arvuti kasutamisest. Programmidest on põhjalikuma vaatluse all GeoGebra, T-algebra ja WIRIS.

Vaatluse all olevatest õpiprogrammidest on T-algebra puhul tegemist ametliku esmaesitlusega. Programm on mõeldud 4.-8. klassi algebraülesannete lahendamise harjutamiseks võimalikult tavapärasel viisil.

Oluliseks lisaks on see, et programm annab kiiret ja adekvaatset tagasisidet. T-algebra on valminud Tiigrihüppe toetusel Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi töörühmas, mille juht oli Rein Prank.

Täpsem info:
www.math.ut.ee/akm

Lisainfo: Eno Tõnisson, TÜ arvutiteaduse instituudi lektor, 50 24 868, eno.tonisson@ut.ee

Norbert Kaareste
pressiesindaja