Tartu Ülikooli astumise avaldusi saab esitada 4. juuli südaööni

Neljapäeva, 4. juuli südaööni saab viimast päeva esitada avaldusi kõrghariduse esimese astme ja magistriõppe eestikeelsete õppekavade alusel Tartu Ülikooli kandideerimiseks. Täna hommikuks oli sisseastumise infosüsteemis SAIS esitatud juba üle 8840 avalduse.

SAIS-i avalikus vaates on näha esitatud sisseastumisavalduste arv erialati hetkeseisuga. Lõplikud andmed selguvad 8. juulil ja avaldatakse seejärel ka Tartu Ülikooli kodulehel.

Kellel ei ole ID-kaardi või mobiil-ID puudumise tõttu võimalik esitada avaldust SAIS-is, saab esitada paberavalduse 4. juulil kuni kella 16.00-ni Tartu Ülikoolis kohapeal. Seda saab teha Tartus Ülikooli 20–320, aga ka Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias, Narva kolledžis ja Tallinna esinduses.

Oma paberdokumentidega peavad kohapeale tulema ka need üliõpilaskandidaadid, kelle SAIS-is esitatud avaldusel ei kajastu sisseastumiseks vajalikud õppetulemused ja haridusandmed.

Vastuvõtutingimused on Tartu Ülikoolis õppekavati erinevad. Täpne teave on iga õppekava kirjelduse juures sisseastumisveebis.

Ühel õppeastmele kandideerimiseks saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse ka ülikooli Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.

Vastuvõtuperioodi olulisimad tähtajad

• Avalduste vastuvõtt SAIS-is lõpeb 4. juulil kell 23.59.
  • Sisseastumiseksamid kestavad 8.–13. juulini.
  • Vastuvõetute esmased nimekirjad avaldatakse 15. juulil.
  • Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist tuleb vastuvõetul kinnitada SAIS-is oma õppima tuleku soov.
  • Õppeaasta algab 2. septembril.

Info selle kohta, mitu inimest soovis eelmisel aastal õppida millise Tartu Ülikooli õppekava alusel ja kui suureks kujunes konkurss, on vastuvõtutatistika lehel.

Rohkem infot Tartu Ülikooli astumise kohta on TÜ sisseastujate veebis ja SAIS-is.

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja