Tartu Ülikooli aulas tähistatakse evolutsiooniteemalise konverentsiga Charles Darwini 200. sünniaastapäeva

Konverents toimub 12. veebruaril ning toob auditooriumini nii põnevaid ettekandeid kui ka paneeldiskussiooni. Ettekannetega alustab Eesti Teaduste Akadeemia välisliige Charles Kurland Uppsala Ülikoolist, diskussioonis osalevad TÜ professorid Peeter Hõrak, Urmas Kõljalg, Raivo Mänd, Maido Remm, Toomas Tammaru ja Richard Villems.

"21. sajandil on võtmesõnadeks ökoloogiline ja evolutsiooniline arengubioloogia ning elu molekulaarmehhanismide tundmine, mis seovad mitmete loodusuurijate ideid," tõi TÜ bioloogilise mitmekesisuse tippkeskuse haridus- ja teavitustegevuse koordinaator Ivar Puura välja konverentsi põhiidee.

Konverentsi korraldajad on Tartu Ülikooli loodusmuuseum, bioloogilise mitmekesisuse ja genoomika tippkeskused, teaduskeskus AHHAA ja Eesti Teaduste Akadeemia. Toetajateks on Euroopa Liit, Haridus- ja Teadusministeerium ning Norra/EMP finantsmehhanismi projekt "Eesti elurikkuse andmebaas".

Kõigil huvilistel on ettekandeid ja diskussiooni võimalik 12. veebruaril jälgida ka internetis aadressil http://video.ut.ee, samuti aga saata eelnevalt e-posti teel teemakohaseid küsimusi aadressil evolutsioonifoorum@gmail.com.

Konverentsi kava ja info:
/52441
www.evolutsioonifoorum.blogspot.com

Lisateave: Ivar Puura, TÜ bioloogilise mitmekesisuse tippkeskuse (FIBIR) haridus- ja teavitustegevuse koordinaator, tel +372 5106858, ivar.puura@gmail.com

Karin Volmer
pressiesindaja