Tartu Ülikooli avaaktusel antakse üle aasta õppejõu auhinnad

Tartu Ülikooli 2006/2007 õppeaasta parimateks õppejõududeks tunnistati humaniora valdkonnas filosoofiateaduskonna keelekeskuse inglise keele õpetaja Inga Kuznetsova, realia et naturalia valdkonnas füüsika-keemiateaduskonna orgaanilise keemia assistent Sirje Mäeorg ja medicina valdkonnas pälvis auhinna arstiteaduskonna inimese anatoomia dotsent Kersti Kokk. Socialia valdkonnas pälvis aasta õppejõu auhinna juba teist aastat järjest haridusteaduskonna inglise keele didaktika lektor Kristel Ruutmets.

Statuudi kohaselt antakse aasta õppejõu auhind eelnenud õppeaastal Tartu Ülikoolis töölepingu alusel õppetööd läbi viinud isikule humaniora, socialia, realia et naturalia ja medicina õppevaldkonnas. Igas õppevaldkonnas tunnustatakse üht õppejõudu, kes on möödunud õppeaastal õppejõudude ja ainekursuste hindamise küsitluse kohaselt saanud üliõpilastelt kõige kõrgemaid hinnanguid ja kelle ainekursus(t)e kohta on õppeaasta jooksul täidetud vähemalt 50 ankeeti.

Aasta õppejõu erikujundusega hõbedast kihilise rinnamärgi autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinna märgile lisatakse rahaline preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses. Laureaadid esinevad järgneva õppeaasta jooksul avaliku loenguga.

Aasta õppejõu auhinnad annab üle TÜ üliõpilasesinduse esimees Peeter-Johannes Palginõmm. Aktuse avakõne peab Tartu Ülikooli rektor Alar Karis. Tervitustega esinevad ka haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Tartu linnapea Urmas Kruuse. Laulab Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor.

Aktusest saab veebis näha otseülekannet aadressil: http://video.ut.ee.

TÜ aasta õppejõu auhinna veebikülg: /tudeng/kvaliteet/aasta_oppejou_auhind

Lisainfo: õppeinfosüsteemi ja -analüüsi peaspetsialist Ivika Puusepp, tel 737 6304; aktuse info: avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja