Tartu Ülikooli Botaanikaaeda istutatakse sümboolne suveülikooli puu

Esmaspäeval, 3. augustil kell 17.30 istutab rektor Alar Karis botaanikaaeda suveülikooli 10. sünnipäeva puhul puu.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40635","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tänavuse suveülikooli eestikeelsed programmid on seotud juhtimise, kommunikatsiooni, majanduse, psühholoogia, sotsioloogia, pedagoogika, keele, ajaloo, kultuuri, kunsti ja spordiga. Erinevate kursustega on liitunud ligi 550 osalejat üle Eesti.

Kokku toimub 28 kursust Tartus, Tallinnas, Pärnus, Viljandis, Jõhvis ja Karepal. Paljud programmid toimuvad juba mitmendat aastat, kuid lisandunud on ka täiesti uusi nagu "Hääle kasutamine avalikul esinemisel ja hääle tervishoid", "Eesti Vabadussõda", "Reisimisalane inglise keel" jt. 2009. aasta populaarseimad kursused on "Huvijuhtide suveakadeemia", "Ilukirjanduse tõlkimine", "Eesti Vabadussõda", "Andekas laps", "Hääle kasutamine avalikul esinemisel ja hääle tervishoid".

Suveülikooli kursusi viivad läbi nii Tartu Ülikooli õppejõud kui ka oma eriala parimad praktikud, sh professor Toivo Maimets, dotsendid Kulno Türk ja Anne Parmasto, Jyväskylä ülikooli PR-i ja organisatsioonikommunikatsiooni õppetooli lektor Kaja Tampere, Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Viire Sepp jpt.

Tartu Ülikooli suveülikooli programm käivitus 2000. aastal, mil toimus 7 kursust ja osales 94 õppijat. 2002. aastal koondati välismaalastele suunatud keelekursused rahvusvahelise suveülikooli kaubamärgi alla, kuhu 2006. aasta suvel lisandusid sotsiaalvaldkonna kursused.

Kursuse läbinud saavad Tartu Ülikooli tunnistuse koos hinnetelehega. Kogutud ainepunkte on võimalik arvestada hiljem kõrgkoolide õppekavade täitmisel.

Sümboolse suveülikooli puu istutamisel botaanikaaias osalevad õppijad ja õppejõud nii eestlastele kui välismaalastele suunatud suveprogrammidest.

Marko Ojakivi
turundusspetsialist