Tartu ülikooli e-õppe päeval kutsutakse targalt reisima

Kolmapäeval, 16. oktoobril toimub Tartu ülikoolis e-õppe päev, mis keskendub avatud õppematerjalide tutvustamisele. Huvilistel on võimalik vaadata temaatilisi sisupakette, läbida mini-e-kursus „Reisi targalt" ning osaleda seminaril „E-õppe kiirabi".

Täiskasvanud õppija nädala alguspäevast, 11. oktoobrist on kõikidel huvilistel võimalik osaleda mini-e-kursusel „Reisi targalt". Kursus on loodud konsuli päevikuna, kus on näited reisijatega juhtunust ehk lood elust enesest. Iga teema juures tehakse juhtunust järeldusi ja vaadatakse, kuidas on võimalik teatud ohte nii töö kui puhkusereisil viibides ennetada. Õppijad saavad teada, miks on kasulik end reisile registreerida ning millist tulu võib olla reisikindlustusest. Kursusel käsitletakse ka teisi pisiasju, mis omavad reisi edukaks õnnestumiseks suurt tähtsust. Mini-e-kursuse lõpetamisel saavad osalejad elektroonilise tõendi.

Kõikide minikursuse lõpetanute vahel loositakse 16. oktoobril, e-õppe päeva seminaril „E-õppe kiirabi“ välja peaauhinnana Kubija hotell-loodusspaa puhkusepakett kahele.

Seminaril „E-õppe kiirabi“ võetakse vaatluse alla erinevad e-õppega seotud müüdid, nt levinud arvamus, et e-õppes saab kergemini läbi. Digidoktori eestvedamisel katsutakse üheskoos müüte kummutada või neile kinnitust leida.

E-õppe päev on suunatud kõigile, kes tunnevad huvi õppimisvõimaluste ja e-õppe vastu: tööandjad, õpilased, üliõpilased, täiskasvanud õppijad, sh erivajadustega inimesed, kaugemate regioonide elanikud, töötavad inimesed, välismaal elavad eestlased, lapsega kodus olevad lapsevanemad jt.

E-õppe päeva kohta loe lisa Tartu ülikooli kodulehelt.

Vaata ka e-õppe päeva videotreilerit:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"148380","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Lehti Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel: 737 6306, e-post: lehti.pilt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja