Tartu Ülikooli ettevõtluslepingute maht kasvas esimeses kvartalis kaks korda

Tartu Ülikool on 2020. aasta esimese kvartali jooksul sõlminud ettevõtetega kokku 33 teadus- ja arendustöö lepingut, mille kogusumma on 2,47 miljonit eurot. 2019. aasta samal ajavahemikul oli lepingute maht poole väiksem, 1,23 miljonit eurot.

Kõige rohkem on ettevõtluslepinguid sõlminud loodus- ja täppisteaduste valdkonna teadlased – kokku ligikaudu 1,3 miljoni euro eest. Teisena paistab silma TÜ Eesti geenivaramu meeskond, kes on esimeses kvartalis sõlminud lepinguid umbes 900 000 euro väärtuses.

Esimese kvartali tulemused ei anna siiski alust prognoosida ettevõtluslepingute kasvu terve aasta kestel. Aasta esimese kolme kuu jooksul on lepinguteni jõudnud mitmed kaua kestnud läbirääkimised ja lepingute sattumine esimesse kvartalisse on pigem juhuste kokkulangevus.

Näiteks Nutika meetme projekte, mis moodustasid 2019. aastal äriühingutega sõlmitud lepingute mahust 65%, oli tänavuse aasta esimeses kvartalis alustatud projektide seas vaid kaks, kummagi maht ligikaudu 50 000 eurot.

Lisateave: Aitel Käpp, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskkuse turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 6531, aitel.kapp@ut.ee