Tartu Ülikooli IT-osakond korrastab ülikooli infosüsteemide kasutajate andmeid

Tartu Ülikooli IT-osakond hakkab korrastama infosüsteemide kasutajate andmeid ning saadab sel nädalal kasutajakonto sulgemise teavituse kõikidele endistele üliõpilastele ja töötajatele, kellel puudub alates 30. novembrist 2020 kehtiv õppe- või töösuhe ülikooliga.

Andmeid korrastatakse igal aastal ja selle eesmärk on vähendada ülikooli infosüsteemide töökoormust. Kui varem on kontod süsteemist kohe kustutatud, siis sel aastal need kõigepealt suletakse. See võimaldab neid vajaduse korral kiiremini uuesti avada ning tagab, et ei konto ega ka e-posti aadress ei lähe mingi aja jooksul teise isiku kasutusse.

Kui endisel ülikoolipere liikmel on siiski vaja veel mõnda ülikooli infosüsteemi kasutada ja ta ei soovi oma kasutajakontot sulgeda (näiteks on külalise suhe jäänud pikendamata, jätkub koostööprojekt ülikooliga vms), tuleb tal saata konto säilitamise soov oma akadeemilisse või tugiüksusesse, kust see edastatakse IT-osakonda. Kõik pöördumised registreeritakse arvutiabi keskkonnas, mis võimaldab kontoga seotud probleeme hiljem kiiremini lahendada.

Pärast 15. detsembrit 2020 kasutajakonto suletakse ja andmed arhiveeritakse. Arhiveerimine võimaldab varasema kasutajakonto taas kiiresti kasutusele võtta, kui selle endine omanik tuleb kahe aasta jooksul uuesti ülikooli õppima või tööle.

Lisateave: Tartu Ülikooli arvutiabi, 737 5500, arvutiabi@ut.ee