Tartu Ülikooli juubeliüritused valiti Tartu aasta kultuurisündmuseks

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41294","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Athena kultuuri- ja konverentsikeskuses toimunud tseremoonial võttis Tartu linnapea Urmas Kruuse käest auhinna vastu Tartu Ülikooli rektor Alar Karis. TÜ juubeliüritused osutusid ka Athenas kohapeal viibinud publiku lemmikuks.

Aasta kultuurisündmuse aunimetusega käib kaasas ka 25 000 krooni suurune preemia ning pronksist rändauhind "Kultuuri kandja".

Tartu aasta kultuurisündmuse tiitlile kandideerisid veel laulupeomuuseumi avamine ning Betti Alveri elulooraamatu ilmumine.

Aunimetusi anti välja kokku kaheksas kategoorias. Laureaatide nimed kanti Tartu linna kultuuri auraamatusse. Tartu linna kultuuri aasta aunimetuste nominendid valiti välja 2007. aastal silmapaistvaid tulemusi saavutanud kultuuritegijate hulgast.

2007. aastal tähistas Tartu Ülikool oma asutamise 375. aastapäeva. Kulminatsioonüritused, millest võttis osa ka Rootsi kunginganna Silvia, toimusid oktoobri algul.

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja