Tartu Ülikooli kantsleriks saab Andres Liinat

Rektor Karise sõnul langetati kaheksateistkümne kandidaadi hulgast valik Liinati kasuks, pidades silmas tema kauaaegset edukat tippjuhina töötamise kogemust. "Liinatil on häid eeldusi tuua ülikooli administratsiooni juhtimisse värsket pilku ja uudseid ideid."

Andres Liinat on veendunud, et ülikool peab sarnaselt teiste organisatsioonidega iga päev ja igas oma lülis püüdlema kokkulepitud eesmärkide poole. "Ülikooli põhitegevus ei saa olla edukas, kui seda ei toeta professionaalsed tugiteenused. Kogutud eelinfo põhjal julgen arvata, et küsimus pole mitte pelgalt toetamises vaid eelkõige teineteise mõistmises ja koostöös." Üheks oma esmaseks ülesandeks peab Liinat ülikooli töökultuuri ja toimimise eripära tundma õppimist.

Andres Liinat on omandanud kõrghariduse Tallinna Tehnikaülikoolis tööstuse juhtimise ja planeerimise erialal ning lõpetanud Helsingis Haaga Instituudi. Lisaks on Liinat end pidevalt täiendanud juhtimiskursustel ja -seminaridel, muu hulgas Iirimaal Dublinis ja Cornelli Ülikoolis USA-s.

Ametisse asuval kantsleril on pikaajaline juhtimiskogemus Eesti erasektori ettevõtetes. Liinat on töötanud hotelli Olümpia ja Reval Hotelligrupi juhataja ning Tallinna Kaubamaja direktorina. Liinat ise on oma töösaavutuste seas esile tõstnud just tegutsemist Reval Hotelligrupi asutaja ja käivitajana aastatel 1997–1999. Aastatel 2001–2004 oli ta Hansapanga eraisikute panganduse direktor, 2005–2008 ASi Bookinghouse nõukogu esimees. Lühemat aega (1987–1989) on Andres Liinat töötanud ka Tallinna linnavalitsuses.

Kantsleri töö eesmärk on tõhustada ülikooli tugistruktuuride koostööd. Liinati ülesanne on koordineerida administratsiooni osakondade ja teaduskondade tugistruktuuride tööd ja tagada akadeemilisele töötajaskonnale kõik võimalused keskenduda oma põhitööle. Kantsler allub rektorile ning kuuludes rektoraadi koosseisu, teeb tihedat koostööd dekaanide ning TÜ asutuste juhtidega.

Lisainfo: Alar Karis, Tartu Ülikooli rektor, tel 737 5600, alar.karis@ut.ee

Karin Volmer