Tartu Ülikooli keemiahoone saab nurgakivi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41274","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Riigihanke tulemusena ehitab õppe- ja teadushoone AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg. Ehitusmaksumus on ligi 419 miljonit krooni. Kogu hoone lõplik maksumus kujuneb oluliselt suuremaks, kuna lisaks tuleb hoone sisustada nüüdisaegse tehnoloogiaga, laborisüsteemide ja mööbliga.

Tartu Ülikooli füüsika-keemiateaduskonna dekaani professor Peeter Burgi sõnul on uue keemiahoone valmimine suureks sammuks edasi keemiaga seotud teadustegevuse ja õppe arendamisel Tartus. "Tegemist on üle pika aja esimese spetsiifiliselt keemia vajadustest lähtudes projekteeritud hoonega, kus on arvestatud tänapäevase teadustöö vajadusi ja töökeskkonna nõudeid. Tulemuseks peaks olema infrastruktuuri uus kvaliteet, mis viib ka teadustegevuse kvalitatiivsele arengule, sest läbi saab hakata viima projekte, mida seni takistas vajalikul tasemel töökeskkonna puudumine," ütles Burk.

Uues hoones hakkavad õppe- ja teadustööga tegelema tulevase loodus- ja tehnoloogiateaduskonna instituudid ning ka kehakultuuriteaduskond ja sotsiaalteaduskond. Hoonesse on projekteeritud teadus- ja praktikumilaborid, auditooriumid, seminariruumid, raamatukogu, töökabinetid ning administratsiooniruumid.

Uus õppe- ja teadushoone asub Tartus, Viljandi mnt 42 kinnistul, kuhu Tartu Ülikool arendab välja Maarjamõisa teadus- ja tehnoloogialinnaku. Hoone kerkib krundi idaküljele, peafassaad paralleelselt Ravila tänavaga. Krunt piirneb Ravila, Viljandi mnt ja Sanatooriumi tänavaga. Projekteeritavast keemiahoonest kagus asub Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut ja üle Ravila tänava asub Tartu Ülikooli Biomeedikum.

Lepingu järgi peaks uus keemiahoone valmis saama 2009. aasta veebruariks.

Lisainfo: TÜ füüsika-keemiateaduskonna dekaan Peeter Burk, tel 737 5258, 509 8836; TÜ planeerimistalituse juhataja asetäitja Heiki Tamm, tel 506 4538

Liina Jürgen
TÜ avalike suhete juht