Tartu Ülikooli Kliinikumi juhiks saab Priit Eelmäe

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu valis järgmiseks viieks aastaks kliinikumi uueks juhiks Priit Eelmäe, kes praegu töötab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse SA juhatuse esimehena.
Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et Eelmäe veenis nõukogu kõige enam, kuidas vastata kliinikumi ees seisvatele uutele arenguvajadustele. „Priit Eelmäel on terviklik vaade, kuidas Tartu Ülikooli Kliinikumi kui Eesti meditsiini lipulaeva edasi arendada, ja Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse väljaarendamise kogemus,“ ütles Urmas Klaas.
Priit Eelmäe on lõpetanud Tartu 5. keskkooli ning 1994. aastal Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste erialal. Aastal 1997 kaitses ta samas teadusmagistri kraadi füsioteraapia valdkonnas. Eelmäe on töötanud TÜ kehakultuuriteaduskonna õppeprodekaani, TÜ füsioteraapia- ja terviseedenduse õppetooli lektori ning juhatajana, samuti Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledži terviseedenduse- ja rehabilitatsiooni kompetentsikeskuse taastusravi valdkonna juhina. 2008. aastast on Eelmäe SA Haapsalu Rehabilitatsioonikeskus juhatuse esimees ja arendanud välja Eesti meditsiinis olulise valdkonna. Ta on olnud Eesti Haiglate Liidu liige ja Eesti Füsioterapeutide Liidu president.
Urmas Klaas avaldas nõukogu nimel tänu ja lugupidamist kliinikumi senisele juhatusele esimehele Urmas Siigurile. „Doktor Siigur on teinud 16 aasta vältel väljapaistvalt head tööd kliinikumi juhtimisel ja arendamisel maailmatasemel ülikoolihaiglaks.“
Järgmiseks kuulutab Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu välja konkursi juhatuse liikmete leidmiseks, sest senise juhatuse ametiaeg lõppeb 30. septembril.
Lisainfo:
Urmas Klaas, Tartu linnapea, 513 5145, urmas.klaas@raad.tartu.ee
Priit Eelmäe, Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse SA juhatuse esimees, 5393 2020, priit.eelmae@hnrk.ee