Tartu ülikooli konverents „Visioon 2032“ arutleb, kas oleme muutusteks valmis

11. aprillil toimuval konverentsil „Visioon 2032“ arutlevad Eesti ja Euroopa asjatundjad Tartu ülikooli aulas, mida toob tulevik, kui ülikooliealiseks saavad praegu sündivad lapsed. Vaadeldakse meid ümbritsevat maailma mõjutavaid ühiskondlikke suundumusi ning kujundatakse arusaam, mida see eeldab ülikoolidelt.

Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalmu sõnul on ülikooli tugevuse ja elujõulisuse alus valmidus ise ühiskonnale rohkem tagasi anda: „Ülikooli õppejõududelt ja teadlastelt oodatakse probleemide lahendamist, aga selle kõrval on veel tähtsam luua ülikoolis kogu maailmale uuenduslikke ja innustavaid lahendusi. Eestikeelse kultuuriruumi ainsa universitas’ena on Tartu ülikool suuteline ette nägema ja mõjutama eri eluvaldkondade arengut ning pakkuma uusi vaatenurki nii majanduslikele, ühiskondlikele kui ka tehnoloogilistele probleemidele. See on meie vastutus ühiskonna ees.“

Elu- ja ühiskonnakorralduse üle maailma, ülikooli, Eesti ja inimese vaatenurgast aastal 2032 arutlevad konverentsil Eesti elu suunajad, visiooniloojad, õppejõud ja teadlased Eestist ja välismaalt.

Maailma ja ülikoolide visiooni üle aastal 2032 räägivad akadeemik, rector emeritus Jaak Aaviksoo, Helsingi ülikooli rektor professor Jukka Kola ja Islandi endine välisminister Jón Baldvin Hannibalsson. Eesti tulevikku visioneerivad Swedbank AS-i juhatuse liige Robert Kitt ning Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse direktor akadeemik Jaan Undusk. Konverentsiblokis „Inimene 2032“ kõnelevad Tartu ülikooli inimese füsioloogia professor akadeemik Eero Vasar, Tartu ülikooli bioinformaatika professor akadeemik Jaak Vilo ning Tartu Kivilinna gümnaasiumi direktor Karin Lukk.

Aulas kõlavate ettekannete täiendamiseks on välja antud ka Tartu ülikooli teadlaste tulevikumõtetega kogumik. Kogumikku on koondatud ülikoolipere liikmete teadmistele tuginevad prognoosid lähituleviku arenguvõimaluste, ülesannete ja neisse sekkumise vajaduse kohta.

„Visioon 2032“ toimub 11. aprillil kell 10-16.30 Tartu ülikooli aulas. Konverentsist saavad UTTV otseülekande ja hilisema arhiivisalvestuse vahendusel osa võtta kõik, kel sel päeval pole võimalik aulas kohal olla.

Tutvu lähemalt konverentsi programmiga „Visioon 2032“ kodulehel ning vaata ka Tartu ülikooli teadlaste visioone majandusest, keskkonnast, tervisest ja meditsiinist ning keelest, kultuurist ja ühiskonnast.

Lisainfo: Erik Puura, Tartu ülikooli arendusprorektor, tel: 737 4802, 506 9882, e-post: erik.puura@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja