Tartu Ülikooli külastab Hiina Tongji ülikooli delegatsioon

Esmaspäeval, 15. augustil külastab Tartu Ülikooli Hiina Tongji ülikooli kõrgetasemeline delegatsioon. Visiidi eesmärk on tutvuda ülikooliga ning allkirjastada koostöölepe.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38396","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tongji ülikooli delegatsiooni koosseisus saabuvad Tartusse ülikooli asepresident prof Chen Xiaolong, Tongji ülikooli Sino-Soome keskuse asepresident ning disaini- ja innovatsiooniteaduskonna asedekaan, tuntud arhitekt prof Lou Yongqi ja personaliosakonna asedirektor prof Liu Shuguang, külalised võtab vastu TÜ teadusprorektor Kristjan Haller.

Togji ülikooli esindajad tutvuvad Tartu Ülikooliga ja allkirjastavad institutsionaalse koostöölepingu. Kohtumisel tuleb juttu nii otsestest koostöövõimalustest TÜ ja Tongji vahel kui ka koostöös teiste Euroopa ülikoolidega.

TÜ teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on Tongji üks neist Hiina ülikoolidest, kel on väga konkreetne huvi koostöö vastu Euroopa ülikoolidega ja ilmselt on TÜ neile oma saavutustega silma jäänud. "Täpsemad koostöösuunad selguvad juba ühise arutelu käigus, kuid Hiina poole esmased huvid näivad TÜ osas olevat seotud meie IT, keemia ja mitme teisegi valdkonnaga," ütles Haller.

Tongji ülikool asutati 1907. aastal, seal õpib 50 000 üliõpilast ja akadeemilisi töötajaid on 4200. Ülikool on Hiina haridusministeeriumi otsealluvuses ning kuulub nn 211-programmi, mis tähendab, et rahalised vahendid tagab keskvalitsus. Maailma tippülikoole reastava QS Ranking'u 2010. aasta edetabelis on Tongji ülikool 388. kohal.

Tongji ülikoolil on kaheksa keskust koostöös erinevate välisriikide ülikoolidega, mille kaudu toimub ühiste õppekavade ja -programmide läbiviimine. Keskuste eesmärk on tihendada ülikoolidevahelisi kontakte ning pakkuda välisriigi ettevõtetele platvormi sisenemaks Hiina turule.

Lisainfo: Mart Susi, TÜ välissuhete juht, tel 737 6191, 501 6629, mart.susi@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja