Tartu Ülikooli külastab Konrad Adenaueri Fondi esimees Berhard Vogel

Tartu Ülikoolis kohtub professor Vogel TÜ rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaarega ning esitleb ülikooli kunstimuuseumis oma raamatut "Tulipunktis inimväärikus. Kristlikust vastutusest kantud poliitika," mis on Konrad Adenaueri Fondi toetusel tõlgitud eesti keelde.

Konrad Adenaueri Fondi seob Tartu Ülikooliga pikaajaline koostöö. Mitmed üliõpilased ja õppejõud on saanud fondi kaudu stipendiume enesetäiendamiseks Saksamaa ülikoolides, samuti on fond toetanud konverentside korraldamist Tartu Ülikoolis.

Professor dr. Berhard Vogel on Saksamaa Kristlik Demokraatliku Liidu juhtivpoliitikuid ning fondi esimehena kuulub tema vastutusalasse 400 töötajat Saksamaal ja pea 70 välisesindust üle kogu maailma.

Oma kolmepäevase külaskäigu jooksul kohtub professor Vogel veel Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese, Isamaa ja Respublica Liidu juhi Mart Laari ning majandusminister Juhan Partsiga.

Konrad Adenaueri Fond on poliitiline ühendus, mis peab oluliseks kristlik-demokraatlikke väärtusi ning aitab kaasa rahule ja õiglusele suunatud rahvusvahelise õiguskorra loomisele.

Täpsem info Konrad Adenaueri Fondi kohta aadressil: http://www.kas.de

Lisainfo: Lea Kivi, välissuhete osakonna peaspetsialist, tel 737 6114, 511 5557, lea.kivi@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja