Tartu ülikooli külastab Läti endine president Vaira Vike-Freiberga

27. novembril kell 14.15 esineb Tartu ülikooli aulas Läti esimene naispresident dr Vaira Vike-Freiberga. Rahvusvahelise loengusarja "Kapuscinski Lectures" raames saab kuulata tema avalikku ettekannet, mis arutleb uute Euroopa Liidu liikmete rolli üle abiandjatena.

2009. aastal käivitatud loengusarjade projekti eesmärgiks on arutada hiljuti Euroopa Liiduga liitunud riikide arenguabi koostöö teemadel. Oma avalikus ettekandes Tartu ülikoolis käsitleb Vike-Freiberga uute Euroopa Liiduga liitunud ja liituvate riikide abiandja rolli ning maailmamajanduse mõju riikidevahelistele koostöösuhetele.

“Emerging donors – the way out of or into the crisi“ nime kandev arutelupäev hõlmab endas lisaks ka diskussiooniringi, kus tunnustatud eksperdid arutlevad arengukoostöö võimaluste ja väljakutsete üle ning Eesti riigi rolli selles vallas. Paneeldiskussioonis osalevad lisaks Montreali ülikooli emeriitprofessor dr Vaira Vike-Freibergale ka Tallinna Tehnikaülikooli Õiguse Instituudi rahvusvahelise ja võrdleva õiguse õppetooli juhataja prof Evhen Tsybulenko, riigikogu liige Marko Mihkelson ning Arengukoostöö ümarlaua poliitikaekspert Evelin Andrespok. Diskussioon kaasab ka saalisviibijaid, kellel on võimalus arutellu aktiivselt sekkuda ning ekspertidelt huvipakkuvaid küsimusi küsida.

Loengusari "Kapuscinski Lectures" on inspireeritud maailmakuulsast Poola kirjanikust, reporterist ja luuletajast Ryszard Kapuscinskist (1932-2007). Varasemalt on sarja loeng toimunud Tartus 2009. aastal, kui Eestit külastas Manchesteri ülikooli arengu-uuringute õppejõud professor David Hulme. Toona oli arutluse all ÜRO aastatuhande arengueesmärkide täitmine ning viimase kümne aasta arengusuunad.

Loengusarja "Kapuscinski Lectures" korraldab Eestis Tartu ülikooli Euroopa kolledž koostöös ÜRO Arenguprogrammi ja MTÜ Arengukoostöö ümarlauaga.

Lisainfo: Silver Bohl, TÜ Euroopa kolledži turundusspetsialist, tel: +372 737 6375, +372 564 72286, e-mail: Silver.Bohl@ut.ee.

Vaata 27. novembril 2012. a toimunud loengusarja "Kapuscinski Lectures" videot:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"122912","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja