TARTU ÜLIKOOLI KÜLASTAB MAAILMAKUULUS NEUROKIRURGIA EKSPERT JAAPANIST

Neljapäeval, 2. detsembril kell 12 esineb prof Ogawa TÜ Biomeedikumi suures auditooriumis loenguga: "Future of bypass surgery - Japanese EC-IC bypass trial / JET study". Maailmas ainulaadne ülejaapaniline uuring, mille koordinaatoriks oli prof Ogawa, on vastukaaluks maailmas paljuräägitud Barnett'i uuringule, mis kritiseeris aju revaskulariseerimist kui suuraju poolkerade isheemia ravi meetodit.
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna dekaani prof Toomas Asseri sõnul on prof Ogawa ekspert karotiidse endarterektoomia alal. Tema teadustöö käsitleb aju verevoolu ja ajukoe protektsiooni isheemia suhtes - selle erinevaid aspekte nii eksperimentaalsel kui ka kliinilisel tasandil.

Reedel, 3. detsembril kell 12 peab prof Ogawa loengu Artur Linkbergi auditooriumis (Puusepa 8) teemal "Microsurgery for Cerebrovascular Disease".
Esitatavad teemad pakuvad huvi kõikidele arstidele, eriti aga anestesioloogidele, vaskulaarsetele kirurgidele, neurokirurgidele, neuroloogidele ning teadlastele, kes tegelevad ajukoe protektsiooni küsimustega.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht